20.3 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Udana ekstradycja szefa kartelu. Po aresztowaniu jego ludzie ostrzelali konsulat USA

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szef meksykańskiego kartelu narkotykowego znanego jako „El Huevo” lub The Egg został obciążony federalnymi zarzutami o handel bronią i handel narkotykami. Jego aresztowanie wywołało serię ataków quasi-terrorystycznych, które spowodowały zamknięcie niektórych przejść granicznych na granicy Teksas-Meksyk oraz amerykańskiego konsulatu w pobliżu Tekasasu.

Akt oskarżenia został otwarty we wtorek w San Antonio przeciwko 39-letniemu Juanowi Gerardo Trevino-Chavezowi z Laredo w Teksasie za rzekomą rolę przywódcy Cartel del Noreste, kartelu północno-wschodniego, poinformował Departament Sprawiedliwości. Gang jest odgałęzieniem Los Zetas, przerażającego kartelu znanego z brutalnego torturowania i zabijania rywali.

We wtorek został ekstradowany do Kalifornii w wyniku transportu samolotem z Nuevo Laredo do Tijuany. Został przekazany agentom USA po drugiej stronie granicy.

Staje w obliczu 11 zarzutów, w tym prania pieniędzy i spisku w celu importu kokainy. Tym samym staje w obliczu spędzenia reszty życia za kratami.

Po jego aresztowaniu w niedzielę członkowie gangu Trevino ostrzelali konsulat USA w Nuevo Laredo – miasta znajdującego się naprzeciwko Laredo w Teksasie. Pracownikom konsulatu kazano schronić się na miejscu, a obywatelom amerykańskim nakazano unikać tego obszaru.

Gang zakłócił też ruch graniczny, rozwijając kolczatki na trasach do przejść granicznych oraz podpalając ciężarówki. Niektóre przejścia zostały zamknięte. Mimo to, nie udało im się wywrzeć presji na uwolnienie szefa.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520