9.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Trzech Polaków oskarżonych o kradzież samochodów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Po trzech tygodniach śledztwa departament policji w Elmhurst wraz z prokuratorem powiatu DuPage oskarżyli trzech Polaków o kradzież samochodów. Zarzuty usłyszeli Kamil Spieczyński, Sebastian Nawrot i Mateusz Wojtowicz.

 

Dochodzenie w sprawie wszczęto po zgłoszeniu 1 lutego przez lokalną firmę transportową kradzieży przyczepy z parkingu przy 500 N. Michigan Street w Elmhurst. Nagrania z monitoringu i czytnik tablic rejestracyjnych pomogły detektywom w ustaleniu, że pickupa Forda, skradzionego wcześniej w Northlake, użyto do usunięcia przyczepy około godziny 12:30 po północy. W pobliżu miejsca kradzieży śledczy zauważyli też czarną Toyotę Prius zarejestrowaną na Kamila Spieczyńskiego.

Zarówno Spieczyński jak i Mateusz Wojtowicz zostali już aresztowani przez policję stanową Illinois i policję Algonquin w grudniu 2023 r. za posiadanie skradzionych pojazdów. Zwolniono ich z aresztu w trybie przedprocesowym.

Śledczy ustalili również, że Sebastian Nawrot był wcześniej pracownikiem firmy Northlake, która zgłosiła kradzież pickupa i miał dostęp do kluczyków do samochodu. Detektywi z wydziałów policji Elmhurst i Bensenville przeprowadzili obserwację Toyoty Prius we wczesnych godzinach porannych 13 lutego i zauważyli, jak Spieczyński, Nawrot i Wojtowicz kradną dwa ciągniki siodłowe Volvo z działki przy 600 Route 83 w Bensenville.

Jedna z ciężarówek utknęła w błocie i została porzucona przez podejrzanych. Następnie mężczyźni odjechali z miejsca zdarzenia skradzionym ciągnikiem siodłowym Volvo 2022 prowadzonym przez Nawrota oraz Toyotą Prius w której znajdowali się Spieczyński i Wojtowicz. Policja stanowa Illinois próbowała zatrzymać skradzioną ciężarówkę, jednak bezskutecznie. Znaleziono ją potem porzuconą w pobliżu Covered Bridge Road i Barrington Road w South Barrington.

Policjanci z Elmhurst próbowali też nieskutecznie zatrzymać Toyotę. Ten samochód został porzucony na Liberty Drive w South Barrington. Spieczyńskiego znaleziono w pobliżu i aresztowano. Pozostałych dwóch Polaków wciąż poszukiwano.

14 lutego detektywi z Elmhurst sprawdzili parking dla ciężarówek w Woodstock, gdzie Spieczyński wynajmował miejsce. Detektywi zlokalizowali dwa skradzione pojazdy, furgonetkę Ford Transit z 2020 roku, która została skradziona w Bensenville 27 stycznia, oraz SUV Maserati Levante, który skradziono w Chicago 13 sierpnia 2023 roku. Pojazdy zostały skonfiskowane przez policję. W dniu 20 lutego policja z Elmhurst zlokalizowała Nawrota i Wojtowicza jadących samochodem.  Zatrzymano ich i przewieziono do aresztu.

Biuro prokuratora stanowego powiatu DuPage postawiło Polakom następujące zarzuty: 37-letniemu Kamilowi Spieczyńskiemu dwa posiadania skradzionych pojazdów o wartości powyżej 25 tysięcy dolarów oraz włamania na strzeżoną posesję.

25-letni Sebastian Nawrot usłyszał dwa zarzuty bezprawnego posiadania skradzionego pojazdu o wartości powyżej 25 tysięcy dolarów.

23-letni Mateusz Wojtowicz został oskarżony o dwa przestępstwa polegające na bezprawnym posiadaniu skradzionego pojazdu silnikowego o wartości ponad 25 tysięcy dolarów. Mężczyźni wyszli na wolność w ramach postępowania przedprocesowego zgodnie z zasadami wprowadzonymi w Illinois na podstawie SAFE-T Act.

 

BK/ Foto Elmhurst Police Department

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520