-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Trwa śledztwo ws. strzelaniny w teksańskim kościele. Na użytej w broni miał widnieć napis „Palestyna”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Teksańskie władze prowadza śledztwo w sprawie niedzielnej strzelaniny w kościele teleewangelisty i pastora Joela Osteena w Lakewood – około 6 mil od centrum Houston. Po południu, 11 lutego, do świątyni weszła uzbrojona w broń długą kobieta z małym dzieckiem, po czym otworzyła ogień do przebywających tam ludzi. W wyniku strzelaniny ranni zostali dorosły mężczyzna oraz dziecko.

W poniedziałek teksańskie organy ścigania ujawniły tożsamość kobiety, która w niedzielę, 11 lutego, dokonała zamachu w kościele Joela Osteena w Lakewood. To 36-letnia Genesse Ivonne Moreno.

Jak przekazał szef policji w Houston Troy Finner – Moreno weszła w niedzielę, chwilę po godzinie 14:00, do kościoła w Lakewood, a następnie otworzyła ogień. Do budynku weszła z małym dzieckiem, ubrana w długi płaszcz i plecak.

Kobieta została później zastrzelona w samoobronie przez policjantów, którzy interweniowali na miejscu strzelaniny. 36-latka miała przed śmiercią wycelować broń w stronę funkcjonariuszy.

W ataku ranny został dorosły mężczyzna. Trafił do szpitala, ale już w poniedziałek wypuszczono go do domu. W stanie krytycznym nadal jest natomiast 7-letnie dziecko, które zostało trafione w czasie strzelaniny – przekazał szef policji z Houston.

Według nieoficjalnych źródeł mediów wśród wysokich rangą policjantów zaangażowanych w sprawę strzelaniny w Lakewood, na karabinie Moreno miał widnieć napis „Palestine”. Na ten moment nie ma jednak oficjalnych informacji o motywach 36-latki.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520