-0.8 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Trener polskich skoczków: „Znów popełniliśmy wiele błędów”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

„Znów popełniliśmy wiele błędów” – przyznał trener polskich skoczków narciarskich Thomas Thurnbichler w materiale udostępnionym przez PZN. W zawodach Pucharu Świata w Klingenthal Piotr Żyła zajął 22. miejsce, a Dawid Kubacki był 28.

Polacy znów byli tłem dla najlepszych. W sześciu konkursach obecnego sezonu żadnemu z podopiecznych Thurnbichlera nie udało się jeszcze uplasować w czołowej „10”.
„Trudny dzień, znów popełniliśmy wiele błędów. Potrzebujemy treningów, w tym tygodniu był kłopot z ich realizacją, ale nadrobimy to w kolejnym. Musimy zmierzyć się z naszymi problemami” – powiedział austriacki szkoleniowiec.
Żyła i Kubacki nie zdołali nawet utrzymać pozycji z pierwszej serii, po której byli, odpowiednio, na 17. i 23. miejscu.
„Jeśli w trakcie zawodów skoki ulegają pogorszeniu, to znaczy, że podstawy nie są solidne, w pełni przepracowane. Właśnie na fundamentach będziemy się skupiali, aby chłopakom było później łatwiej skakać pod presją w trakcie konkursu” – podkreślił Thurbichler.
Po pierwszej serii odpadli 37. Paweł Wąsek i 40. Andrzej Stękała. Maciej Kot został zdyskwalifikowany w kwalifikacjach za nieprzepisowy kombinezon.
Wygrał Niemiec Karl Geiger. Na podium stanęli też Szwajcar Gregor Deschwanden i Niemiec Andreas Wellinger.
Prowadzenie w klasyfikacji generalnej PŚ utrzymał Austriak Stefan Kraft, który tym razem zajął dziewiąte miejsce. Nad drugim Wellingerem ma 129 punktów przewagi.
Kolejne zawody, 16-17 grudnia, zaplanowano w Engelbergu. (PAP)

wkp/ sab/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520