8.9 C
Chicago
niedziela, 28 lutego, 2021

Transport 10,5 tony nielegalnych odpadów w postaci kołder i poduszek wypełnionych pierzem

Popularne

W pobliżu Gubinka (Lubuskie) funkcjonariusze Lubuskiego Urzędu Celno-Skarbowego zatrzymali transport 10,5 tony nielegalnych odpadów tekstylnych – kołder i poduszek wypełnionych pierzem – poinformowała we wtorek rzeczniczka Izby Administracji Skarbowej w Zielonej Górze Ewa Markowicz.

Transport jechał z Niemiec do jednej z firm w Wielkopolsce. Pojazd nie był jednak prawidłowo oznakowany – nie było na nim tablicy informującej, że jest w danej chwili przeznaczony do transgranicznego transportu odpadów.

 

„Wstępne oględziny ładunku wskazywały, że funkcjonariusze mają do czynienia z odpadami, których przemieszczanie wymaga stosownej decyzji Głównego Inspektora Ochrony Środowiska w Warszawie (GIOŚ), a tej kierowca nie posiadał” – powiedziała Markowicz.

 

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska potwierdził, że wwóz do kraju tego typu odpadów wymaga stosownego zezwolenia wydanego przez GIOŚ.

 

„Ładunek został zatrzymany i zabezpieczony do dalszego postępowania administracyjnego. Zaangażowanym w nielegalny handel odpadami grożą wysokie kary pieniężne – minimum 10 tys. zł, zwrot odpadów za granicę, bądź ich utylizacja w Polsce na własny koszt” – dodała rzeczniczka. (PAP)

 

Autor: Marcin Rynkiewicz

 

mmd/ pad/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane