9.8 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Tokio: Pandemia pokrzyżowała plany udziału w sztafecie 118-letniej Tanace

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Najstarsza mieszkanka globu, 118-letnia Japonka Kane Tanaka nie weźmie jednak udziału w sztafecie z ogniem olimpijskim Tokio 2021. Zrezygnowała ze względu na ryzyko zakażenia koronawirusem – poinformował japoński nadawca radiowo-telewizyjny NHK.

Tanaka miała pokonać na wózku, w towarzystwie krewnych, część dystansu sztafety w prefekturze Fukuoka, a nawet przejść samodzielnie ostatnich kilka kroków. Do historycznego wydarzenia miało dojść 11 maja w mieście Shime. Jeszcze na początku marca Japonka podtrzymywała swoją wolę uczestnictwa w tym wydarzeniu. Urodzona w 1903 roku Tanaka na styczniowe urodziny otrzymała w prezencie sportowe buty, by móc o własnych siłach pokonać kilka metrów sztafety z ogniem.

 

W Tokio oraz trzech innych prefekturach (Osace, Kioto i Hyogo) „Kraju Kwitnącej Wiśni” od poniedziałku obowiązuje po raz trzeci stan wyjątkowy, ogłoszony wobec nawrotu pandemii. Z tego powodu w kilku miejscach odwołano już uroczystości związane z przyjęciem sztafety i zmieniono jej trasę. Tak stało się w Osace, Matsuyamie i na Okinawie.

 

Tym samym palma pierwszeństwa, a raczej starszeństwa, nadal należeć będzie do 107-letniej Brazylijki Aidy Mendes, która w 2016 r. uczestniczyła w sztafecie przed olimpiadą w Rio de Janeiro.

 

Sztafeta z ogniem olimpijskim wystartowała 25 marca w Fukushimie i ma dotrzeć do wszystkich 47 prefektur w Japonii. W wielu regionach obowiązują jednak pandemiczne obostrzenia, które mocno krzyżują organizatorom pierwotne plany. Igrzyska Tokio 2021 zaplanowano na 23 lipca – 8 sierpnia, zaś paraolimpiada ma się odbyć w dniach 24 sierpnia – 5 września. (PAP)

 

olga/ cegl/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520