27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

To ma być bardzo gorące lato w Chicago. Farmer’s Almanac zapowiada rekordowe temperatury

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Tegoroczne lato w Chicago ma być wyjątkowo upalne. Tak twierdzi Farmer’s Almanac, który opublikował swoją prognozę na zbliżające się lato. „Możemy doświadczyć najwyższych temperatury w historii” – czytamy w Farmer’s Almanac.

 

Przewiduje on taką pogodę dla prawie wszystkich sąsiadujących z Illinois stanów, przy czym większość obszarów na wschód od rzeki Missisipi powinno się przygotować na bardziej niż zazwyczaj wilgotny sezon. Specjaliści od pogody twierdzą, że w szczególności region Wielkich Jezior doświadczy tego lata wyjątkowo burzowego sezonu.

Wielkie Równiny czeka „ciepłe, sezonowo burzowe” lato, podczas gdy gorące i suche warunki wystąpią na większości terenu amerykańskiego Zachodu. Jedyny region, który według Farmers’ Almanac uniknie upałów to tereny nad północno-zachodnim Pacyfikiem. Almanac przewiduje również szczególnie wilgotny sierpień i wrzesień.

Almanac twierdzi, że jego prognozy pogody sprawdzają się od 80 do 85%, chociaż wiele badań kwestionuje ten wskaźnik. Wielu meteorologów poddaje w wątpliwość dokładność i metodologię stosowaną przez publikację.

Jedno z takich badań, przeprowadzone przez University of Illinois i cytowane przez Popular Mechanics, utrzymuje, że Farmer’s Almanac jest poprawny tylko w 52% przypadków. Z kolei według National Oceanic and Atmospheric Administration, istnieje jedna na trzy szanse, że rok 2024 będzie cieplejszy niż rekordowy rok 2023, z 99% szansą, że rok 2024 znajdzie się w pierwszej piątce najcieplejszych lat w historii.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520