4.1 C
Chicago
czwartek, 25 lutego, 2021

TikTokerzy „obnażają” prawdę o śniegu w Teksasie. Czy zrzucił go Bill Gates?

Popularne

Po arktycznej zamieci w Teksasie, kiedy elektryczność wróciła do teksańskich domostw, także TikTok powrócił do łask. A w nim szaleje kolejna zamieć – tym razem jest to nowa teoria spiskowa, która podważa prawdziwość teksańskiej pogody.

 

W serwisie TikTok zaroiło się w ostatnim czasie od filmików, w których ich autorzy starają się udowodnić, że śnieg, który spadł w Teksasie… nie jest śniegiem. Eksperyment polega na podpalaniu grudki śniegu zapałką lub zapalniczką. Efektem eksperymentu i dowodem na rzekomą nieprawdziwość śniegu ma być fakt, iż nie topi się on pod wpływem ognia.

Jest to jednak nie kwestia fałszywego śniegu, a podstawowej wiedzy z dziedziny chemii. Śnieg (ciało stałe) pod wpływem ognia nie zamienia się w ciecz, tylko w gaz, czyli w parę wodną. Zachodzi tutaj proces sublimacji.

@sarahmojoSomeone said do it with a blow dryer #fyp #snowwontmelt #whatshappening #texasblizzard #centraltexas #conspiracytheories #helpmeunderstand♬ original sound – Sarah

TikTokerzy w swoich produkcjach często odnoszą się do grantu, który przekazał Bill Gates, na badania możliwości zaciemniania słońca – w celu spowolnienia zmian klimatycznych. Zdaniem niektórych użytkowników serwisu TikTok, „sztuczny” śnieg oraz Bill Gates są ze sobą ściśle powiązani i jest to ewidentny spisek. Podważa się tym samym naturalność śnieżyć, które dotknęły Teksas w ostatnim czasie.

@cowboyrikter75GOVERMENT SNOW IF IT WAS TRUMP IN OFFICE IT WOULD SPRING #foryoupage #snow #trump #fyp #govermentsnow♬ original sound – Rikter

Filmiki pochodzą głównie z Teksasu, ale także z Wielkiej Brytanii. W ostatnich miesiącach popularny był podobny filmik w Polsce, jeszcze przed arktyczną pogodą w Teksasie.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane