13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Teksas pozywa Pfizer ws. szczepionek na COVID-19. „Wprowadzenie w błąd opinii publicznej”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prokurator generalny stanu Teksas pozwał firmę Pfizer, oskarżając giganta farmaceutycznego o wprowadzenie opinii publicznej w błąd i wyolbrzymienie skuteczność swojej szczepionki przeciwko COVID-19.

Prokurator generalny Teksasu Ken Paxton ogłosił w czwartek, że tego samego dnia złożył w sądzie okręgowym w Lubbock pozew przeciwko koncernowi farmaceutycznemu Pfizer.

Paxton oskarżył firmę Pfizer o „[angażowanie się] w fałszywe, zwodnicze i wprowadzające w błąd działania i praktyki poprzez składanie niepopartych twierdzeń dotyczących swojej szczepionki przeciw Covid-19 z naruszeniem ustawy Texas Deceptive Trade Practices Act” – zgodnie z komunikatem prasowym udostępnionym na portalu X.

Paxton argumentował, iż twierdzenia Pfizera dotyczące skuteczności szczepionki sugerowały, że preparat skutecznie zakończy pandemię Covid-19 i że nie udało się tego zrobić w ciągu roku od jej wprowadzenia.

W pozwie dodano również, że twierdzenia, iż szczepionka była skuteczna w 95%, nie były dokładne, a wzrost zakażeń i zgonów na Covid-19 zbiegał się z coraz większą popularnością i dostępnością preparatu.

„Oświadczenia złożone przez firmę na temat jej szczepionki Covid-19 były dokładne i oparte na nauce” – odpiera zarzuty Pfizer.

Red. JŁ

(Źródło: The Guardian)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520