22.2 C
Chicago
wtorek, 16 lipca, 2024

Teksas. Pielęgniarka-oszustka latami leczyła pacjentów. Nie miała żadnych kwalifikacji

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kobieta z Teksasu przez lata udawała licencjonowaną pielęgniarkę, którą w rzeczywistości nie była. Bezprawnie wykonując zawód kobieta leczyła pacjentów, a nawet uczyła studentów podczas zajęć z pielęgniarstwa! Teraz grozi jej wieloletnie więzienie.

35-letnia kobieta z Laredo w Teksasie została oskarżona o używanie nazwiska i numeru licencji Texas Board Nursing innej kobiety – prawdziwej, licencjonowanej pielęgniarki. Osoba, pod którą 35-latka się podszywała, miała „takie samo lub podobne imię i nazwisko” jak ona.

Jak wynika z akt sądowych – od stycznia 2017 r. do grudnia 2019 r. oszustka podjęła pracę u dziewięciu dostawców usług medycznych w południowym Teksasie. Według władz, kobieta czasami w ogóle nie pojawiała się w pracy, ale zdarzało się, że wykonywała obowiązki pielęgniarki bez poświadczeń lub niezbędnych kwalifikacji.

„Po zatrudnieniu przez świadczeniodawców opieki zdrowotnej, angażowała się lub próbowała angażować się w zawód pielęgniarki LVN i RN, w tym dostarczanie pacjentom leczenia, usług, leków i przedmiotów, uzyskiwanie wrażliwych, poufnych i prywatnych informacji medycznych od pacjentów oraz ocena i diagnozowanie stanu zdrowia pacjentów, pomimo braku formalnego wykształcenia, przeszkolenia, poświadczeń i zgodnych z prawem uprawnień do tego” – przekazała prokuratura.

35-latka została aresztowana 11 września. Zgodnie z komunikatem Prokuratury Stanów Zjednoczonych dla Południowego Dystryktu Teksasu – została oskarżona o kradzież tożsamości oraz składanie fałszywych oświadczeń. Jeżeli zostanie skazana na podstawie wszystkie zarzutów grozi jej do 7 lat więzienia.

Red. JŁ

(Źródło: Fort Worth Star-Telegram)

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520