26.8 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Teksas: Maroon 5 posegreguje swoich fanów – na koncert wejdą tylko zaszczepieni lub negatywnie przetestowani na COVID-19

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Maroon 5 zaprasza swoich fanów na poniedziałkowy koncert w Dallas… jeśli się zaszczepią lub pokażą negatywny wynik testu na COVID-19. Nowa polityka koncertowa zespołu została ogłoszona w zeszłym tygodniu. Pytanie jednak, czy w Teksasie takie wymaganie są zgodne z prawem?

Coraz więcej festiwali oraz innych wydarzeń masowych w Stanie Samotnej Gwiazdy przyjmuje podobne zasady, jednak eksperci prawni wskazują, że może być to niezgodne z prawem – zwłaszcza biorąc pod uwagę politykę gubernatora Grega Abbota, który zakazał segregacji sanitarnej pod groźbą grzywny.

„Firmy, ogólnie rzecz biorąc, nie mogą zadać ci tego pytania [o szczepienie/test na COVID-19], wykorzystać go lub odmówić komuś obsługi na jego podstawie” – powiedział Eric Cedillo, prawnik i profesor kliniczny prawa SMU.

Cedillo dodaje także, iż Senate Bill 968 mówi, że podmioty rządowe i firmy nie mogą prosić o dowód szczepień przeciwko COVID-19 w celach innych niż opieka zdrowotna. Firmy, które nie spełniają wymogów, nie kwalifikują się do dotacji ani kontraktów rządowych. Co za tym idzie, narażają się nie tylko na grzywnę, ale także zerwanie umów rządowych – jak dotacje, koncesje, pozwolenia etc.

„Kiedy mówisz o salach koncertowych i innych tego typu miejscach, może istnieć bardzo realna możliwość, że TABC (Teksańska Komisja Napojów Alkoholowych) odmówi wydania zezwolenia na sprzedaż alkoholu w miejscu, które wymaga dowodu szczepienia – powiedział Cedillo.

TABC już interweniował w dwóch restauracjach w Dallas, którym przypomniał, że segregacja gości może zakończyć się utratą koncesji na alkohol. Po interwencji restauracje zaprzestały wymagania dowodu szczepienia lub negatywnego testu.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520