32.2 C
Chicago
piątek, 21 czerwca, 2024

Taka ilość mogłaby zabić CAŁĄ populację USA. Wielki sukces teksańskiej „Operacji Lone Star”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Jak przekazał Gubernator Teksasu Greg Abbott – „Operacja Lone Star” zapobiegła przedostaniu się na amerykański czarny rynek 336 milionów śmiertelnych dawek fentanylu, które zostały przechwycone przez teksańskie organy ścigania tylko od momentu jej zainicjowania. Taka ilość wystarczyłaby do zabicia całej populacji Stanów Zjednoczonych.

Rozpoczęcie Operacji Lone Star zostało ogłoszone przez gubernatora Grega Abbotta w marcu tego roku, celem zwalczania fali nielegalnej imigracji z Ameryki Łacińskiej przez terytorium Meksyku. Ale – jak się okazało – stanowe przedsięwzięcie zapobiegło, przynajmniej częściowo, o wiele poważniejszemu problemowi, czyli przemytowi śmiertelnie niebezpiecznych narkotyków.

Departament Bezpieczeństwa Publicznego Teksasu poinformował, że funkcjonariusze organów ścigania, „w warunkach agresywnych działań”, przechwycili w rejonie południowej granicy setki milionów dawek fentanylu – podaje Fox News. W poniedziałek uściślono, że było to łącznie 336 milionów śmiertelnych dawek narkotyku. Taka ilość mogłaby uśmiercić całą populację USA.

„Wszyscy musimy zdać sobie sprawę, że fentanyl zabija Teksańczyków” – powiedział Abbott w Beaumont podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, aby ogłosić kampanię uświadamiającą „Jedna pigułka zabija”. Gubernator przekazał, że większość fentanylu jest produkowana w Chińskiej Republice Ludowej, a następnie trafia do USA, przemycana przez meksykańskich przemytników.

„Wszystko to jest produktem ubocznym polityki otwartych granic Bidena, która doprowadziła do zatrzymania około 2,2 miliona osób przekraczających granicę w ciągu ostatniego roku” – powiedział Abbott. „Kiedy tak wiele osób przekracza granicę z pomocą meksykańskich karteli narkotykowych, znacznie łatwiej jest przerzucać przez naszą granicę większe ilości fentanylu”.

W odpowiedzi na ten proceder, Abbott podpisał ostatnio zarządzenie wykonawcze, uznającą meksykańskie kartele za organizacje terrorystyczne. Wezwał do tego samego władze federalne.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520