9.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Szwajcaria/ Większość Szwajcarów za 13 emeryturą i przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

W przeprowadzonym w niedzielę ogółnokrajowym referendum większość Szwajcarów opowiedziała się za wprowadzeniem 13 emerytury i przeciwko podniesieniu wieku emerytalnego. Rząd ostrzegł, że na 13 emeryturę zabraknie pieniędzy.

Jak informują szwajcarskie media prawie 60 proc. głosujących opowiedziało się za wprowadzeniem dorocznej 13 emerytury, czego domagają się związki zawodowe, a 75 proc. było przeciwnych proponowanemu podniesieniu wieku emerytalnego z 65 do 66 lat.

Przeciwko zwiększeniu świadczeń emerytalnych opowiada się rząd, parlament i czołowi przedstawiciele biznesu argumentując, że zabraknie na to środków.
Jak informuje BBC przeciętna emerytura wynosi w Szwajcarii ok. 2550 euro, co zdaniem wielu nie wystarcza na utrzymanie w kraju takim jak Szwajcaria, w którym koszty utrzymania są jednymi z najwyższych na świcie.
Emeryci borykają się też z wysokimi składkami na ubezpieczenie zdrowotne, które są obowiązkowe dla wszystkich.
Wskazuje się, że wiele osób pracuje po ukończeniu 70 lat życia, nie z wyboru, ale z konieczności. Jednocześnie wśród młodszych pracowników narastają stresy związane z wykonywaniem pracy i wypalenie zawodowe. (PAP)

 

 

jm/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520