23.2 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Szkoła w Trzebini od nowego roku będzie nieczynna. Powodem ma być zagrożenie zapadliskami. „Twierdzenia dyrektor nie mają pokrycia w rzeczywistości”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Niepubliczna Szkoła Podstawowa Edison w Trzebini od nowego roku będzie nieczynna, o czym dyrekcja poinformowała rodziców. Powodem ma być zagrożenie zapadliskami. W związku z tym Spółka Restrukturyzacji Kopalń (SRK) wydała oświadczenie, w którym dementuje informacje o zagrożeniu.

Wiadomość o planowanym zamknięciu placówki od nowego roku szkolnego otrzymali rodzice za pośrednictwem dziennika internetowego Librus, co potwierdził PAP pracownik szkoły. Placówka ta mieści się przy ul. Grunwaldzkiej, w pobliżu jest Szkoła Podstawowa nr 5.
„Budynek Niepublicznej Szkoły Podstawowej Edison w Trzebini, jak i Szkoły Podstawowej nr 5 w Trzebini wraz z pobliskimi boiskami są bezpieczne” – poinformowała we wtorek SRK na swojej stronie internetowej powołując się na wyniki badań mikrograwimetrycznych przeprowadzonych na tym obszarze na przełomie kwietnia i maja.
Jak podkreśliła SRK, pod budynkiem szkoły niepublicznej nie było prowadzonej płytkiej eksploatacji górniczej, więc i nie było tam badań georadarowych. Budynek ten został również objęty filarem ochronnym, zatwierdzonym przez Okręgowy Urząd Górniczy w 1957 r.
„Nieprawdą jest, że na terenie placówki przeprowadzono badania georadarem spektralnym, które wykazały anomalie. Trasę przejazdu georadaru zaprezentowano opinii publicznej 15 lutego br. podczas prezentacji wyników badań w Domu Kultury Sokół w Trzebini, a z której jasno wynika, że nie obejmowała ona terenu szkoły Edison” – czytamy w oświadczeniu spółki.
SRK podkreśliła, że „argumenty podnoszone przez dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej Edison w Trzebini Kingę Grzybowską, jako powody zamknięcia placówki, a przede wszystkim +budzącą wątpliwość kwestię zapadlisk oraz wątpliwą sytuację terenu boiska przy szkole+ nie mają pokrycia w rzeczywistości”. (PAP)

autor: Beata Kołodziej

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520