17.5 C
Chicago
niedziela, 19 maja, 2024

Stadion Liverpoolu będzie powiększony o 7000 miejsc

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Władze miasta Liverpool dały zielone światło na rozbudowę historycznego stadionu – Anfield użytkowanego przez klub FC Liverpool. Trybuna Anfield Road ma być powiększona o 7000 miejsc, co oznacza, że pojemność obiektu wzrośnie do 61 tysięcy.

Prace mają zostać zakończone w 2023 roku, a po przebudowie Anfield stanie się trzecim pod względem pojemności obiektem Premier League – większe to jedynie stadiony Manchesteru United (Old Trafford, 76 300) i Tottenhamu Hotspur (62 300).

 

„To ważny, milowy krok w naszej strategii działania. Chcemy przyciągnąć na trybuny jak największą liczbę fanów. Zgłoszenie projektu poprzedziliśmy dwustopniowymi konsultacjami społecznymi i dziękujemy wszystkim, którzy mieli w nie wkład” – powiedział dyrektor generalny klubu Andy Hughes.

 

Władze miasta podjęły decyzję o rozbudowie stadionu mimo obaw wyrażanych przez część mieszkańców i grupy ekologów, które wskazywały na negatywny wpływ działań budowalnych na znajdujący się w pobliżu park.

 

Stadion mogący pomieścić 54 tysiące widzów powstał w 1884 r. Początkowo był użytkowany przez Everton, ale po konflikcie właścicielskim i założeniu przez Johna Houldinga FC Liverpool 3 czerwca 1892 r. został domowym obiektem tego drugiego klubu. (PAP)

 

olga/ cegl/

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520