12.3 C
Chicago
poniedziałek, 4 marca, 2024

Socjolog prof. Andrzej Zybertowicz laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Słowo”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Socjolog prof. Andrzej Zybertowicz został w poniedziałek laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Słowo”. „Zybertowicz pokazuje rzeczywistość społeczną i polityczną taką, jaką ona w istocie jest, a nie w wersji zgodnej z polityczną poprawnością” – podkreślono w uzasadnieniu.

„Mam zaszczyt poinformować, że laureatem Nagrody Mediów Publicznych w kategorii +Słowo+ został w tym roku prof. Andrzej Zybertowicz” – powiedział w poniedziałek wieczorem przewodniczący kapituły Krzysztof Masłoń.

 

Odbierając nagrodę, prof. Zybertowicz przyznał: „jak to w życiu bywa, znowu nie wiem, o co chodzi”. „Zwłaszcza, że przypomniałem sobie, jak mniej więcej 50 lat temu w liceum czytałem +Rzecz listopadową+ Ernesta Brylla” – powiedział. „Jest dla mnie niepojęte, w jaki sposób mogłem go dzisiaj prześcignąć. Bardzo dziękuję” – podkreślił socjolog.

 

Do Nagrody Mediów Publicznych w kategorii „Słowo” nominowani w tym roku zostali: Ernest Bryll, Wiesław Helak i Andrzej Zybertowicz. Wyłoniła ich kapituła w składzie: Joanna Siedlecka, Krzysztof Masłoń, Wojciech Tomczyk, Andrzej Mastalerz i Radosław Gil. W uzasadnieniu kandydatury prof. Zybertowicza podkreślono, że jego twórczość „nie jest literaturą zwykłą, ani niezwykłą, tylko literaturą faktu”. „Faktu naukowego dostrzeżonego okiem bystrego socjologa, objaśnionego i zinterpretowanego bez oglądania się na obowiązuje w danym momencie +naukowe+ trendy. Zybertowicz pokazuje rzeczywistość społeczną i polityczną taką, jaką ona w istocie jest, a nie w wersji zgodnej z polityczną poprawnością” – podkreślono.

 

Uroczystość wręczenia Nagród Mediów Publicznych odbywa się w warszawskiej siedzibie TVP. (PAP)

 

autorzy: Daria Porycka, Grzegorz Janikowski

 

dap/ gj/ pat/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520