10.5 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

Słonica z ZOO na Bronxie będzie miała takie same prawa, jak ludzie? Sprawę rozpatruje Sąd Najwyższy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Słoń osobą jak człowiek? Słonica Happy jest lokalną gwiazdą i celebrytką w ZOO, w nowojorskiej dzielnicy Bronx. Obrońcy praw zwierząt wystosowali pozew, w którym wystąpili o uznanie słonicy za osobę. Sprawa została rozpatrzona 18 maja przez Sąd Najwyższy stanu Nowy York,

Happy urodziła się na wolności – 1971 roku w Tajlandii. Tam została schwytana i przewieziona do Stanów w 1977 roku. Teraz jest nie tylko stałą atrakcją w ZOO na Bronxie, ale także stała się bohaterką sprawy sądowej. SN Nowego Yorku rozpatrzył sprawę o uznanie Happy za osobę 18 maja, jednak werdykt zapadnie dopiero za kilka tygodni.

W sprawie słonicy do sądu wystąpiło stowarzyszenie Nonhuman Rights Project (NHRP), które broni idei, że zwierzęta powinny mieć takie same prawa, jak ludzie – bo nie ma tutaj różnic gatunkowych.

Prawnicy stowarzyszenia uznali, że „podstawowe potrzeby tego słonia są lekceważone”. Chodzi o zamkniętą przestrzeń, w której przebywa Happy. W normalnych warunkach słonie pokonują setki kilometrów i żyją w stadach.

NHRP walczy o uznanie Happy za osobę prawną, co będzie wiązało się z nadaniem jej takich samych praw jak ludziom, a w dalszej kolejności wypuszczenie słonicy na wolność. Oczywiście nie w Nowym Jorku, tylko w rezerwacie dla słoni. Chociaż… Skoro będzie miała równe prawa z ludźmi, to z amerykańskim paszportem mogłaby wybrać się teoretycznie dokąd chce!

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520