12.9 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Śledczy wpadli na trop legendarnego seryjnego mordercy z lat ’60. FBI wznawia dochodzenie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Zespołowi specjalistów od tzw. „cold cases” rzekomo udało się zidentyfikować nieuchwytnego dotąd, seryjnego mordercę, znanego, jako „Zodiac Killer”. Okazuje się, że ten zmarł. To jednak nie zamyka sprawy – śledczy, detektywi, pasjonaci tematu nadal szuka sprawcy 5 morderstw. W świetle ostatnich wydarzeń, FBI ogłosiło, że śledztwo jest wciąż otwarte, jednak nie chcą udzielać żadnych szczegółowych komentarzy.

The Case Breakers zwrócili się do władz z podejrzeniem zidentyfikowania „Zodiac Killera” zeszłą wiosną. Pięć agencji policyjnych odmówiło współpracy. Ostatnio nastąpił jednak przełom. Thomas J. Colbert – kierujący zespołem, ds. rozwiązywania „zimnych spraw” – otrzymał informacje od swoich źródeł z odległego miasta, które naprowadziły zespół na zmarłego Gary’ego Francisa Poste’a.

Okazało się, iż może to być – jak sami to nazwali – „dowodowa kopalnia złota”. Poste przed śmiercią miał rozdać swoją broń i amunicję jego ulubionym sąsiadom. Od tamtej pory, często pozostała ona w stanie nienaruszonym przez lata – w piwnicach, szafach, etc.

Miało to miejsce w 2018 roku. Poste miał wtedy 80 lat. Domniemany seryjny morderca po cichu rozdał cały swój arsenał – części pistoletów, karabinów, proch strzelniczy oraz łuski i kule w liczbie ponad 1000 sztuk o czterech różnych kalibrach. „I większość tych osobliwych »prezentów« pozostała w piwnicach i szafach, nietknięta, od tamtej pory” – powiedzieli „The Case Breakers”.

Morderstwa dokonane przez Zodiac Killera miały miejsce w okolicach San Francisco, w latach 1968 i 1969. W przeciwieństwie do większości seryjnych morderców, Zodiak szydził z władz za pomocą skomplikowanych szyfrów w listach, wysyłanych do gazet i organów ścigania. Od tego czasu, z zabójstw zrodziły się książki, filmy fabularne i dokumentalne, a amatorzy i zawodowi detektywi ślęczeli nad tą sprawą, próbując zdemaskować zabójcę.

Dzień po ujawnieniu informacji przez Case Breakers, Federalne Biuro Śledcze ogłosiło, że sprawa jest nadal otwarta.

„Dochodzenie FBI w sprawie Zodiac Killera pozostaje otwarte i nierozwiązane” – powiedziało FBI dla Fox News. „Ze względu na charakter trwającego śledztwa oraz z szacunek dla ofiar i ich rodzin, w tej chwili nie będziemy udzielać dalszych komentarzy”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520