11.8 C
Chicago
wtorek, 27 lutego, 2024

Skromniejsze święta w USA. Amerykanie zmniejszają wydatki na prezenty i nie tylko

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Blisko 34 procent Amerykanów w tym roku zrezygnuje z kupna prezentów. Powodem jest wciąż wysoka inflacja, która wpłynęła niekorzystnie na domowe budżety – wynika z sondażu przeprowadzonego przez WalletHub.

 

Prawie 28 procent przyznało, że mniej przeznaczy w tym roku na święta. 1 na 5 ankietowanych powiedział, że przed świętami złożył aplikację na nową kartę kredytową z kolei 1 na 4 ankietowanych przyznał, że wciąż spłaca długi za ubiegłoroczne świąteczne wydatki. Blisko 50 procent osób biorących udział w ankiecie stwierdziło, że w tym roku Święty Mikołaj będzie mniej hojny nawet dla dzieci.

23 procent osób świąteczne prezenty wybierze na podstawie rekomendacji w mediach społecznościowych. Blisko połowa ankietowanych przyznała również, że w tym roku mniej przeznaczy na organizacje charytatywne.

Z opublikowanego wcześniej zestawienia przez Conference Board Holiday Spending Survey wynika, że przeciętny Amerykanin w tym roku na święta zamierza przeznaczyć 985 dolarów, a więc mniej niż w 2022 roku kiedy to suma ta wynosiła 1,006 dolarów.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520