23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Sierż. Daniel Perry winnym zabójstwa demonstranta BLM. Abbott już zapowiedział ułaskawienie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Teksasu poinformował o swoich staraniach na rzecz ułaskawienia żołnierza, który został skazany za zabójstwo protestującego podczas demonstracji Black Lives Matter w 2020 roku.

35-letni Daniel Perry – sierżant U.S. Army oraz kierowca zawodowy – w 2021 roku został oskarżony o zabójstwo Garretta Fostera podczas protestów Black Lives Matter w Austin, w 2020 roku. W ubiegły piątek sędzia Travis County uznał Perry’ego winnym morderstwa.

Spotkało się to z szybką reakcją gubernatora Grega Abbotta, który zapowiedział ułaskawienie Perry’ego. „Wykonuję swoje obowiązki tak szybko, jak pozwala na to teksańskie prawo, jeśli chodzi o ułaskawienie sierżanta Perry’ego” – napisał Abbott na Twitterze w sobotę po południu.

W swoim wpisie wyjaśnił, że teksańskie prawo umożliwia gubernatorowi zawnioskowanie do rady ułaskawień i warunkowych zwolnień stanowych o rozpatrzenie prośby o ułaskawienie, a on „złożył takie wnioski i nakazał radzie przyspieszenie procesu decyzyjnego”. Odniósł się także do „prawa do samoobrony”, które w Teksasie – jak twierdzi – jest „najsilniejsze w kraju”.

Adwokat Perry’ego, Clint Broden, powiedział CNN, że jest „rozczarowany” werdyktem.

„Jesteśmy rozczarowani werdyktem, zarówno jeśli chodzi o Daniela Perry’ego, jak i o ogólną zdolność obywatela do samoobrony” – napisał Broden w wiadomości tekstowej przesłanej do CNN w sobotę. „Sierż. Perry będzie oczywiście odwoływał się od wyroku, a my mamy nadzieję, że sprawa ostatecznie zostanie unieważniona w odwołaniu.”

„Działania dotyczące ułaskawienia są poza naszą kontrolą” – napisał z kolei w odpowiedzi na tweet Abbotta. Dodał, że jego zespół skupia się teraz na nadchodzącym przesłuchaniu przed ogłoszeniem wyroku.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520