26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Setki miliardów w reparacjach za niewolnictwo? Gubernator Kalifornii na „NIE”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Wygląda na to, że milionowych reparacji dla czarnej społeczności Kalifornii nie będzie. Gavin Newsom w wywiadzie dla Fox News Digital jasno odmówił zrealizowania propozycji, powołanej przez niego samego, Grupy Zadaniowej ds. Reparacji dla Afroamerykanów. Kilka dni temu komitet zakończył prace, zalecając wypłatę nawet 1,2 miliona dolarów dla każdego „potomka niewolników”. Łączny koszt programu wyniósłby nawet 800 mld dolarów.

Gubernator Kalifornii z ramienia Demokratów Gavin News stwierdził we wtorek, w wywiadzie dla Fox News Digital, że reparacje, mające na celu powzięcie przez stan odpowiedzialności za historię niewolnictwa i rasizm systemowy, „to coś więcej niż wypłaty gotówkowe”. Jednocześnie określił wysiłki komitetu, który pracował nad raportem ws. reparacji, „kamieniem milowym” w pracy na rzecz osiągniecia sprawiedliwości.

„To był ważny proces i powinniśmy kontynuować pracę jako naród, aby zrekompensować nasz grzech pierworodny niewolnictwa i zrozumieć, jak ta historia ukształtowała nasz kraj” – powiedział Newsom w oświadczeniu. „Radzenie sobie z tym dziedzictwem to znacznie więcej, niż płatności gotówkowe”.

Newsom odmówił poparcia dla jakichkolwiek zaleceń grupy, jednocześnie pochwalając jej prace.

„Wiele z zaleceń przedstawionych przez grupę zadaniową to krytyczne element, nad którymi już pracowaliśmy, aby rozwiązać problem: przełamanie barier w głosowaniach, wzmocnienie zasobów w celu rozwiązania problemu nienawiści, wprowadzenie szeroko zakrojonych reform w zakresie egzekwowania prawa i sprawiedliwości, aby zbudować zaufanie i bezpieczeństwo, wzmocnienie mobilności ekonomicznej – wszystko przy jednoczesnym inwestowaniu miliardów w celu wykorzenienia różnic i poprawy równości w zakresie mieszkalnictwa, edukacji, opieki zdrowotnej i nie tylko” – mówił Gavin Newsom.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520