11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Senator Tammy Duckworth chce dodatkowej ochrony federalnej dla in vitro

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Demokratyczna senator z Illinois, Tammy Duckworth domaga się głosowania nad ustawą zapewniającą federalną ochronę zapłodnienia in vitro i innych metod leczenia bezpłodności.

 

„Moje córki są dla mnie wszystkim. Prawdopodobnie nigdy nie byłabym w stanie ich mieć, gdybym nie miała dostępu do podstawowych praw reprodukcyjnych, na których Amerykanie do niedawna polegali przez dziesięciolecia” – powiedziała Duckworth.

Senator w ten sposób zareagowała na niedawne orzeczenie Sądu Najwyższego Alabamy, zgodnie z którym zamrożone zarodki uznano za dzieci a osoby odpowiedzialne za zniszczenie tych zarodków mogą zostać pociągnięte do odpowiedzialności.

Duckworth zwróciła uwagę, że kiedy ona próbowała zajść w ciążę niektóre zarodki – jak to ujęła – nie były zdolne do życia i zostały odrzucone. Senator zaznaczyła, że właśnie to mogłoby teraz sprowadzić na lekarzy kłopoty prawne.

Niektóre szpitale i lekarze w Alabamie wstrzymali zabiegi zapłodnienia in vitro z powodu orzeczenia Sądu Najwyższego tego stanu.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520