15 C
Chicago
poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

San Fracisco: Pierwszy w historii transpłciowy biskup odprawił nabożeństwo w Grace Cathedral

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Evangelical Lutheran Church zainstalował pierwszego, otwarcie transpłciowego biskupa, który odprawił nabożeństwo w Grace Cathedral, w San Francisco, w sobotę.

Wielebna Megan Rohrer poprowadzi jeden z 65 synodów kościoła, nadzorując prawie 200 zborów w północnej Kalifornii i północnej Nevadzie.

„Moim powołaniem jest… być cały czas w tym samym bałaganie, kochając rzeczy, które robiłam wcześniej” – powiedział Rohrer wiernym. „Ale przede wszystkim, jeśli mi pozwolicie, a myślę, że tak, mam nadzieję, że będę was kochać i, poza tym, kochać to, co kochacie”.

Rohrer została wybrana w maju na sześcioletnią kadencję biskupa Synodu Sierra Pacific po tym, jak jego obecny biskup ogłosił przejście na emeryturę. „Wchodzę w tę rolę, ponieważ zróżnicowana społeczność luteran w północnej Kalifornii i Nevadzie z modlitwą i rozwagą głosowała za zrobieniem czegoś historycznego” – powiedziała Rohrer w oświadczeniu.

Rohrer, któraużywa zaimka „oni” (they), wcześniej była pastorem kościoła luterańskiego Grace w San Francisco i koordynatorem kapelana miejskiego departamentu policji, a także pomagała osobom bezdomnym oraz osobom LGTBQ, zamieszkującym miasto. Studiowała religię na Uniwersytecie Augustana, w jej rodzinnym mieście Sioux Falls w Południowej Dakocie, po czym przeniosła się do Kalifornii, aby kontynuować studia magisterskie i doktoranckie w Pacific School of Religion w Berkeley.

Red. JL

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520