29.1 C
Chicago
środa, 22 maja, 2024

Rosja ma problem z zebraniem wojsk. Młodzi nie chcą ginąć na wojnie. W planach „ukryta mobilizacja”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Władze wojskowe Rosji mają problem z zebraniem odpowiedniej liczby żołnierzy do walki na Ukrainie i planują przeprowadzić „ukrytą mobilizacje” w czasie wiosennego poboru do wojska – oświadczył w czwartek sztab generalny armii ukraińskiej.

„W celu ukrycia informacji mobilizacja na poziomie ogólnopaństwowym będzie przeprowadzona równolegle z planowym poborem do wojska” – utrzymuje sztab w czwartkowym raporcie sytuacyjnym.

 

Podano w nim również, że Rosja przygotowuje do udziału w wojnie w Ukrainie dodatkowe pododdziały z wojsk Floty Północnej i 8. Armii Ogólnowojskowej Południowego Okręgu Wojskowego.

 

Według informacji strony ukraińskiej rosyjskie dowództwo nie zdołało zrealizować planów mobilizacji na Kaukazie Północnym, a główną przyczyną jest „niechęć mieszkańców tego regionu do udziału w działaniach zbrojnych”.

 

Jak podano, Rosjanie „próbują zakończyć przygotowania do ofensywy we wschodnich obwodach” – m.in. zwiększają zgrupowanie lotnictwa bojowego i systemu kierowania wojskami.

 

Rosyjskie siły wycofane wcześniej z północnego wschodu Ukrainy są przemieszczane po terytorium Rosji – z obwodów kurskiego i briańskiego do obwodów biełgorodzkiego i woroneskiego.

 

(PAP)

 

just/ mal/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520