13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Rock’n’rollowy utwór ma chronić Japończyków przed… atakami niedźwiedzi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Powszechne w Japonii niedźwiedzie stanowią śmiertelne zagrożenie dla ludzi i ich mienia. Władze prefektury Iwate zamówiły rock’n’rollowy utwór odstraszający te drapieżniki – podała w czwartek agencja AFP.

Coraz więcej niedźwiedzi na północy Japonii grasuje po terenach wiejskich i urządza sobie polowania na mieszkańców i ich dobytek. W ubiegłym roku w prefekturze Iwate zaobserwowano ponad 3,3 tys. niedźwiedzi, podczas gdy w 2017 roku naliczono zaledwie 700 osobników. Odnotowano liczne zniszczenia, a nawet śmiertelne ataki na ludzi.

 

Od dudnienia bębnów rozpoczyna się zamówiony przez władze poszkodowanego regionu utwór muzyczny, który ma ostrzegać mieszkańców przed zbliżającym się niedźwiedziem.

 

W piosence 69-letniego artysty, Yuuzen Taguchi, wybrzmiewają słowa: „Myślisz, że niedźwiadki są urocze? Odrzuć ten naiwny sposób myślenia! W pobliżu znajduje się niedźwiedź i zaraz cię zaatakuje”.

 

„Utwór początkowo miał bluesowe brzmienie” – powiedział 61-letni kompozytor Kaoru Toudou. Nabrał jednak ostrzejszego charakteru i w takiej odsłonie będzie grany do końca października w przydrożnych centrach handlowych w różnych częściach kraju.

 

Władze regionu Iwate mają nadzieję, że piosenka uwrażliwi ludzi na potencjalne zagrożenie i nauczy lokalną społeczność bezpiecznych zachowań.

 

Przekazywane dotąd z pokolenia na pokolenie rady, jak się zachować w obliczu niedźwiedzia, okazały się niewystarczające. „Udawanie martwego nie działa” – mówią mieszkańcy. (PAP)

 

mnw/ tebe/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520