23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Roboty dowiozą jedzenie studentom UIC

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Starship Technologies będzie kontynuowało pilotażowy program zautomatyzowanych dostaw posiłków na terenie kampusu Uniwersytetu Illinois Chicago. Jedzenie będą dostarczały specjalne roboty, przez niektórych określane mianem „chłodziarek do napojów na kółkach”.

Roboty-dostawcy to nie zupełna nowość na kampusie. Już od jakiegoś czasu można je zaobserwować w jego części. Teraz, dzięki decyzji Komisji ds. Licencji i Ochrony Konsumenta Rady Miejskiej Chicago ten teren będzie zwiększony do obszaru ograniczonego ulicami Halsted, Ogden Avenue, Roosevelt Road i Eisenhower Expressway.

Roboty będą poruszały się tylko po chodnikach i przejściach dla pieszych – zapewnia Ryan Tuohy, szef komunikacji Starship Technologies. Jak dodaje, ich najwyższa prędkość to 4 mph „i tylko wtedy, gdy nikogo nie ma w pobliżu”. Zapewnia także, że automaty są niewielkie i niewiele ważą, więc nie stanowią zagrożenia dla użytkowników chodników.

W ostatnich dniach przeprowadzono testy systemu na kampusie. W opinii obserwujących je radnych, maszyny wykazywały się nieraz większą inteligencją, niż niektórzy ludzie.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520