20.5 C
Chicago
poniedziałek, 22 lipca, 2024

Rekordowe aresztowania podejrzanych o handel ludźmi

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rekordową liczbą aresztowań związanych z handlem ludźmi zanotowało w tym miesiącu Biuro Szeryfa Powiatu Cook. Szeryf Tom Dart przyznał jednocześnie, że problem narasta i trudno jest z nim walczyć.

Funkcjonariusze biura od początku października dokonali już 10 aresztowań związanych z handlem ludźmi. Podejrzanym postawiono takie zarzuty jak handel ludźmi, przymusowe poddaństwo i promowanie prostytucji. Wszyscy z nich zostali złapani dzięki pracochłonnym operacjom wykorzystującym strony internetowe z ogłoszeniami osobistymi, takie jak Listcrawler i Megapersonals.

Dart powiedział, że on i inne organy ścigania próbują wywierać presję na podejrzane strony internetowe, aby zgłaszały nielegalną działalność, ale niektóre mogą ukrywać się za prawami wolności słowa, a inne nie mają siedziby w USA.

Zaapelował również do rodziców, aby upewnili się, że mają pełny dostęp do telefonów swoich dzieci i regularnie monitorowali, z kim mogą wchodzić w interakcje, ponieważ wiele z przypadków wykorzystywania może zacząć się od tego, że dzieci są celem przestępców w sieci.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520