17.8 C
Chicago
poniedziałek, 22 kwietnia, 2024

Rekordowa liczba tornad w Illinois. Meteorolodzy podsumowali 2023 rok

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Za nami bardzo niespokojny pogodowo rok w Illinois. Specjaliści zajmujący się obserwacją i prognozowaniem pogody podkreślają, że w 2023 odnotowaną większą liczbę gwałtownych zjawisk atmosferycznych, a ten rok wcale nie musi przynieść poprawy.

Z obserwacji Krajowej Służby Meteorologicznej wynika, że w rejonie Chicago odnotowano w ubiegłym roku aż 58 tornad. Co niezwykłe, pierwsze tego typu zjawiska nie pojawiły się na wiosnę, ale już na początku roku – w styczniu, lutym i marcu – czego kulminacją były wydarzenia z końcówki tego ostatniego miesiąca, kiedy odnotowano 22 tornada.

Spokojniej było w czerwcu, ale lipiec ponownie zaskoczył nas negatywnie. Zaobserwowano wtedy rekordową liczbę tornad, szacowaną na 27, co jest znacznym przekroczeniem dotychczasowego maksimum zanotowanego w 1993 roku.

Pytani o prognozy na obecny rok meteorolodzy rozkładają ręce. Jak podkreślają, możemy spodziewać się przeciętnej pogody, ale mogą pojawić się niespodziewane jej pogorszenia. Krótko mówiąc – lepiej się przygotować.

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520