11.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Referendum ws. finansowania walki z bezdomnością pod znakiem zapytania przez decyzję sądu

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Sędzia powiatu Cook uznał za nieważne referendum w sprawie finansowania zapobiegania bezdomności w Chicago poprzez podwyżkę podatku od przeniesienia własności nieruchomości. Mieszkańcy Wietrznego Miasta mieli w ramach marcowych prawyborów wypowiedzieć się na temat nowego pomysłu walki z bezdomnością.

 

Burmistrz Brandon Johnson chciał zapytać mieszkańców, czy zgadzają się na upoważnienie Rady Miasta do czterokrotnego zwiększenia podatku od przeniesienia własności nieruchomości od wartości transakcji dotyczących nieruchomości o wartości 1,5 miliona dolarów i więcej oraz potrojenia podatku od wartości sprzedaży od 1 miliona dolarów do 1,5 miliona dolarów. Podatek od domów kosztujących poniżej 1 miliona dolarów zostałby obniżony.

Przedstawiciele branży nieruchomości i grupy deweloperskie złożyły w sądzie okręgowym powiatu Cook pozew, w którym domagały się wykluczenia tego pytania z referendum w ramach programu Bring Chicago Home.

Rzecznik prasowy chicagowskiej komisji wyborczej powiedział, że dopóki sędzia nie wyda szczegółowego nakazu, pytanie pozostanie na karcie do głosowania, ale głosy nie będą liczone. W Chicago trwa już wczesne głosowanie przed prawyborami w Illinois, które odbędą się 19 marca.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520