15.5 C
poniedziałek, 29 kwietnia, 2024

PŚ w skokach: Stoch 11. w konkursie w Oslo, wygrał Norweg Lindvik

Kamil Stoch zajął jedenaste miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Oslo. Zwyciężył Norweg Marius Lindvik.

Drugi był Niemiec Markus Eisenbichler, a trzeci Norweg Robert Johansson. Lider Pucharu Świata Japończyk Ryoyu Kobayashi został sklasyfikowany na szóstej pozycji.

Paweł Wąsek zajął 14. miejsce, Dawid Kubacki był 18., a Piotr Żyła – 22.

Kubacki, który po pierwszej serii zajmował czwartą pozycję, w finale miał słaby skok – uzyskał tylko 119,5 m i spadł w klasyfikacji na dalszą lokatę. (PAP)

PK w skokach – Zniszczoł drugi, Kot trzeci w Lahti

Aleksander Zniszczoł zajął drugie, a Maciej Kot trzecie miejsce w zawodach Pucharu Kontynentalnego w skokach narciarskich, które odbyły się w Lahti. Zwyciężył Austriak Thomas Lackner.

Triumfator był poza zasięgiem rywali. Skoczył 129,5 oraz 127 m i wyprzedził Zniszczoła (123,5 i 126,5 m) aż o 22,3 pkt. Kot uzyskał 121 i 125 m.

Piąte miejsce zajął Andrzej Stękała skacząc dwukrotnie 124 m. Dziesiąty był Stefan Hula (120 i 125 m), 32. Klemens Murańka (112,5 m), a 37. Jarosław Krzak (104,5 m).

W klasyfikacji generalnej prowadzi Norweg Joacim Oedegaard Bjoereng, który zgromadził 878 punktów. Z biało-czerwonych najlepszy jest zajmujący 15. lokatę Kacper Juroszek – 328 pkt.(PAP)