13.9 C
Chicago
wtorek, 28 maja, 2024

Prusik o zwolnieniu Brzęczka: Ogromne zaskoczenie

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

„Ogromne zaskoczenie. Istotne są teraz dwa aspekty – co było powodem zwolnienia i kto zostanie nowym selekcjonerem” – powiedział PAP Waldemar Prusik komentując informację o zwolnieniu przez PZPN trenera piłkarskiej reprezentacji Polski Jerzego Brzęczka.

„Właśnie przed chwilą się dowiedziałem i przyznam szczerze, że dla mnie to ogromne zaskoczenie. Zwłaszcza, że nie było żadnych znaków, aby mogło się tak stać. Dziennikarze zawsze mają swoje dojścia i zanim coś się wydarzy poważnego, to pojawiają się pewne przecieki. Teraz nic takiego nie było. Szok!” – przyznał na początku rozmowy z PAP Prusik.

 

Były kapitan reprezentacji dodał, że zaskoczenie jest duże, bo wydawało się, iż do ewentualnej zmiany selekcjonera mogło dojść jesienią zeszłego roku, ale skoro tak się nie stało, to pozycja Brzęczka wydawała się niezagrożona.

 

„Nie wiem, czy to najlepszy moment na zmianę trenera, bo już za chwilę, w marcu, będą mecze eliminacji mistrzostw świata. Wydaje mi się, że jeżeli już miało dojść do zmiany, powinno się to stać np. we wrześniu 2020 albo później, ale w ubiegłym roku. Gra kadry była wtedy raz lepsza, raz gorsza, ale nic nie wskazywało, że Brzęczek zostanie zwolniony. Dla mnie teraz istotne są dwa aspekty – co było powodem zwolnienia i kto zostanie nowym selekcjonerem” – dodał.

 

Prusik dywagował, że wpływ na taką decyzję mogły mieć wyniki grudniowego losowania eliminacji mistrzostw świata i terminarz gier, kiedy okazało się, że w marcu Polska zagra dwa bardzo ważne mecze wyjazdowe – z Węgrami i Anglią.

 

„Ostatnie spotkania z silniejszymi rywalami były w naszym wykonaniu słabe. Być może bliska perspektywa spotkań z Anglią i Węgrami przyspieszyły pewne decyzje. To są jednak tylko domysły. Musimy poczekać, aż prezes Boniek oficjalnie poda powód zwolnienia Brzęczka i wyjaśni, dlaczego nastąpiło to teraz. Jestem przekonany, że ma jakiś plan i niebawem poznamy nowego selekcjonera. Gdyby tak nie było, to by się nie zdecydował na taki ruch” – zaznaczył.

 

Pytany, kto może zastąpić Brzęczka i czy powinien być to trener krajowy, czy zagraniczny, były reprezentant Polski stwierdził, że każda opcja na tę chwilę jest możliwa.

 

„Trudno teraz na rynku krajowym wskazać jakiegoś kandydata. Ale prezes Boniek już dwa razy mianował na selekcjonera trenera polskiego, a więc teraz nie będę zaskoczony, jeżeli ponownie pójdzie tą drogą. Na pewno taki trener będzie znał lepiej polską reprezentację. Z drugiej strony prezes doskonale zna rynek włoski i szkoleniowiec Italii też nie będzie dla mnie zaskoczeniem. Ale tak jak mówiłem, na pewno jakiś plan jest i szybko pewnie się wyjaśni, kto za Brzęczka” – podsumował Prusik.

 

 

(PAP)

 

Autor: Mariusz Wiśniewski

 

marw/ pp/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520