1.1 C
Chicago
Sunday, December 10, 2023

Pritzker porównał Trumpa do Hitlera i Mussoliniego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gubernator Illinois J.B. Pritzker odniósł się do słów wypowiedzianych przez lidera GOP i byłego prezydenta, który swoich przeciwników politycznych porównał do „robactwa”. Demokrata w swoim wystąpieniu telewizyjnym porównał Trumpa do Adolfa Hitlera i Benito Mussoliniego.

Poszło o słowa, które Trump wypowiedział w czasie spotkania ze swoimi wyborcami w Claremont w stanie New Hampshire przed Dniem Weteranów. Były prezydent miał tam wygłosić obietnicę: “Przyrzekamy wam, że wykorzenimy komunistów, marksistów, faszystów i radykalnych lewicowych bandytów, którzy żyją jak robactwo w granicach naszego kraju, kłamią, kradną i oszukują w wyborach”.

Gubernator Illinois nawiązując do tej wypowiedzi odwołał się do tragicznej przeszłości narodu żydowskiego, który w ten sposób miał być postrzegany przez nazistów. Jak przypomniał, podobna narracja towarzyszyła faszystom spod komendy Hitlera i Mussoliniego i doprowadziła prawie do zagłady całego narodu.

“Nie wiem, dokąd zmierza Donald Trump. Mogę powiedzieć, że rzeczy, o których mówi, są przerażające dla tych z nas, którzy znają historię Europy w latach 30. i 40. ubiegłego wieku. I jestem głęboko zaniepokojony jego upodobaniem do zemsty” – podkreślił Pritzker.