-0.6 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Prezydent zabrał głos w sprawie tzw. ustawy wiatrakowej. „Podejmę decyzję”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Gdy projekt noweli ustawy dot. wsparcia odbiorców energii będzie uchwalony przez parlament i znajdzie się na moim biurku, to będzie w tej sprawie podejmowana decyzja – powiedział w piątek w Dubaju prezydent Andrzej Duda.

Grupa posłów Polski 2050-TD i KO 28 listopada wniosła do Sejmu projekt nowelizacji ustawy dot. wsparcia odbiorców energii, przedłużający zamrożenie cen energii do 30 czerwca 2024 r., który zawiera także przepisy liberalizujące stawianie farm wiatrowych i wiatraków w Polsce.
Projekt ma umożliwić budowę cichych wiatraków w odległości od 300 m od zabudowań. Autorzy projektu zaproponowali też rozszerzenie katalogu inwestycji strategicznych o elektrownie wiatrowe, co oznacza, że nie trzeba będzie analizować zgodności ich lokalizacji z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Politycy PiS krytykują projekt wskazując, że może on prowadzić do wywłaszczenia ludzi pod farmy wiatrowe.
Prezydent pytany w piątek o ten projekt na konferencji prasowej w Dubaju powiedział, że „przy każdym elemencie transformacji trzeba uwzględniać element sprawiedliwości”. „Czyli dbania o poziom życia, o bezpieczeństwo zdrowotne także obywateli. I z tego punktu widzenia każde takie rozwiązanie również powinno być oceniane” – podkreślił Andrzej Duda.
„Przyjdzie do mnie ta ustawa, będzie uchwalona przez parlament, znajdzie się na biurku prezydenta, będzie w tej sprawie podejmowana decyzja, już na temat tych ostatecznych przepisów, które wyjdą z parlamentu” – mówił prezydent. (PAP)

autor: Edyta Roś, Aleksandra Rebelińska

 

ero/ reb/ mrr/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520