9.4 C
Chicago
piątek, 12 kwietnia, 2024

Prezydent Biden spotkał się z żoną i córką Aleksieja Nawalnego

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezydent USA Joe Biden spotkał się w czwartek w San Francisco z Julią i Darią Nawalnymi, żoną i córką zmarłego rosyjskiego opozycjonisty – podał Biały Dom. Amerykański przywódca potwierdził zapowiedzi, że w piątek nałoży na Rosję znaczące sankcje w związku ze śmiercią Nawalnego.

 

Jak przekazał w komunikacie Biały Dom, podczas spotkania Biden wyraził podziw dla „niezwykłej odwagi Aleksieja Nawalnego i jego dziedzictwa walki przeciwko korupcji i za wolną i demokratyczną Rosję”.

 

„Prezydent podkreślił, że dziedzictwo Aleksieja będzie przekazywane dalej przez ludzi w całej Rosji i na całym świecie, którzy opłakują jego stratę i walczą o wolność, demokrację i prawa człowieka” – czytamy.

Biden potwierdził też wcześniejsze zapowiedzi, że jego administracja nałoży kolejną rundę dotkliwych sankcji przeciwko Rosji w reakcji na śmierć Nawalnego, represje reżimu i agresję przeciwko Ukrainie. Do spotkania doszło w San Francisco. Nieopodal miasta, na Uniwersytecie Stanforda studiuje córka Nawalnego, Daria.

 

W czwartek podsekretarz stanu USA Victoria Nuland zapowiedziała, że nałożone zostaną „setki” sankcji, zarówno przeciwko ludziom zamieszanym w śmierć opozycjonisty, jak i machinę wojenną Putina.

 

Z Nowego Jorku Oskar Górzyński (PAP)

 

osk/ adj/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520