-0.6 C
Chicago
środa, 28 lutego, 2024

Prezydent Biden: Elżbieta II była więcej niż królową, zdefiniowała całą epokę

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Królowa Elżbieta II była więcej niż królową; zdefiniowała całą epokę – powiedział w czwartek w oświadczeniu prezydent USA Joe Biden. Jak dodał, była pierwszym brytyjskim monarchą, z którym ludzie na całym świecie czuli osobistą więź.

„Królowa Elżbieta II była mężem stanu o niedoścignionej godności i stałości, która pogłębiła fundamentalny sojusz między Zjednoczonym Królestwem i Stanami Zjednoczonymi. Pomogła uczynić naszą relację specjalną” – napisano w oświadczeniu kondolencyjnym prezydenta Bidena i jego żony Jill. „W świecie ciągłej zmiany, ona była źródłem pociechy i dumy dla pokoleń Brytyjczyków, z których wielu nigdy nie znało swojego kraju bez niej” – dodano.

 

Jak dodali Bidenowie, Elżbieta była „pierwszym brytyjskim monarchą, z którą ludzie na całym świecie odczuwali osobistą więź – niezależnie od tego, czy słyszeli ją w radio jako młodą księżną (…) zbierali się przed telewizorami, by obejrzeć jej koronację, czy oglądali jej ostatnią przemowę bożonarodzeniową na swoich telefonach”.

 

Jak przypomniał Biden, królowa spotkała się z 14 prezydentami USA, zaś on sam po raz pierwszy poznał ją w 1982 r. w ramach delegacji Senatu USA.

 

„W nadchodzących latach patrzymy z nadzieją na kontynuację bliskiej przyjaźni z królem i królową” – czytamy w oświadczeniu.

 

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

 

osk/ tebe/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520