26 C
Chicago
poniedziałek, 24 czerwca, 2024

Prezes piłkarskiej Ekstraklasy nie ukrywa satysfakcji z częściowego otwarcia stadionów

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prezes piłkarskiej Ekstraklasy S.A. Marcin Animucki nie ukrywa satysfakcji z częściowego otwarcia stadionów, co nastąpi 15 maja. „Mamy przygotowane i wdrożone odpowiednie protokoły sanitarne, które świetnie sprawdziły się w zeszłym roku przy wpuszczaniu fanów na trybuny” – dodał.

O powrocie części publiczności na stadiony poinformowano podczas środowej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego oraz ministra zdrowia Adama Niedzielskiego.

 

Od 15 maja kibice będą mogli wrócić na obiekty sportowe na świeżym powietrzu, na razie przy wypełnieniu trybun maksymalnie w 25 procentach. To ważna informacja przede wszystkim dla sympatyków piłki nożnej oraz żużla.

 

Rozgrywki piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy kończą się 16 maja, co oznacza, że kibice będą mogli zobaczyć – przy 25-procentowym zapełnieniu trybun – spotkania 30. kolejki. W ostatnich miesiącach, z powodu pandemii koronawirusa, stadiony pozostawały puste.

 

„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że ostatnia kolejka odbędzie się przy częściowym udziale kibiców na stadionach. Mamy przygotowane i wdrożone odpowiednie protokoły sanitarne, które doskonale sprawdziły się w zeszłym roku przy wpuszczaniu fanów na trybuny” – przekazał PAP prezes Animucki.

 

„Ekstraklasa od początku pandemii ściśle współpracuje z administracją państwową oraz organami sanitarnymi. Naszym priorytetem jest zachowanie wszelkich zasad bezpieczeństwa i tak będzie również teraz” – zapewnił.

 

Na otwarciu stadionów skorzystają też niższe klasy piłkarskie – na przykład Fortuna 1. Liga (czyli zaplecze ekstraklasy) kończy sezon dopiero 13 czerwca, a następnie odbędą się mecze barażowe o awans do ekstraklasy.

 

Z kolei na 26 maja zaplanowano w Gdańsku finał Ligi Europy UEFA.

 

Częściowe otwarcie stadionów jest także ważną informacją dla kibiców żużla. W tej dyscyplinie ruszyły już rozgrywki w dwóch najwyższych klasach, a na początku maja na tor wyjadą zawodnicy 2. ligi (trzeci poziom).

 

„Na te informacje czekano długo. (…) Od 15 maja na trybunach będzie możliwe przyjęcie do 25 procent publiczności, w tym także na mecze PGE Ekstraligi” – przypomniano na stronie tej ligi, nazywanej najsilniejszą żużlową na świecie. (PAP)

 

bia/ krys/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520