16.8 C
Chicago
czwartek, 30 maja, 2024

Pozew federalny przeciw służbom bepieczeństwa Kenoshy za zamieszki z 2020 roku

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Rodzina jednego z postrzelonych mężczyzn podczas ubiegłorocznych zamieszek w Kenoshy w Wisconsin złożyła pozew federalny przeciw lokalnym organom ścigania. Zarzucono w nim funkcjonariuszom nieumiejętne działanie i ułatwienie ataków jakich dopuścił się na protestujących Kyle Rittenhouse.

 

26-letni Anthony Huber, którego rodzina złożyła pozew uczestniczył w protestach po postrzeleniu przez policjanta Afroamerykanina, Jacoba Blake’a. Mężczyzna został częściowo sparaliżowany. 17-letni wówczas Rittenhouse, mieszkaniec Antioch w Illinois przyjechał do Kenoshy by wraz z grupą lokalnych mieszkańców bronić biznesów przed uczestnikami zamieszek, podczas których doszło do podpaleń.

Z ustaleń prokuratury wynika, że Kyle Rittenhouse śmiertelnie postrzelił 26-letniego Hubera i 36-letniego Josepha Rosenbauma. Postrzelił także trzeciego mężczyznę, który przeżył. Rodzina Hubera domaga się bliżej nieokreślonego odszkodowania. Ponadto zarzuca policji i obecnym na miejscu służbom bezpieczeństwa, że nie powstrzymały Rittenhouse choć funkcjonariusze widzieli, iż ma broń.

Federalny pozew został skierowany przeciw szeryfowi policji powiatu Kenosha, byłemu i obecnemu nadkomisarzowi departamentu policji Kenosha oraz policjantom, których nazwisk nie wymieniono. W pozwie zarzucono ponadto, że decyzja o odmiennym traktowaniu przez policję demonstrantów jak i członków grup cywilnych, chroniących biznesów   motywowana była uprzedzeniami rasowymi. Dodajmy, że zarówno Rittenhouse jak i postrzeleni przez niego mężczyźni to osoby rasy białej.

 

BK

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520