25.3 C
Chicago
piątek, 19 lipca, 2024

Ponad trzy doby czekają kierowcy tirów na wjazd z Ukrainy do Polski. Dlaczego Ukraińcy utrudniają życie polskim przewoźnikom?!

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad trzy doby czekają w środę rano kierowcy tirów na wjazd z Ukrainy do Polski przez przejście w Dorohusku (Lubelskie). W Hrebennem czas oczekiwania wynosi 52 godziny – wynika z danych Izby Administracji Skarbowej w Lublinie. Odprawy po polskiej stronie w kierunku Ukrainy odbywają się na bieżąco.

Rzecznik Izby Administracji Skarbowej Michał Deruś poinformował w środę, że na przejściu w Dorohusku w 74-godzinnej kolejce po ukraińskiej stronie stoi ok. 1,8 tys. ciężarówek. W czasie nocnej zmiany odprawionych zostało 649 pojazdów w obu kierunkach.

 

Na przejściu w Hrebennem czeka ok. 710 tirów w 52-godzinnej kolejce na wjeździe do Polski. W ciągu ostatniej zmiany odprawiono łącznie 252 ciężarówki.

 

Zarówno w Dorohusku, jak i w Hrebennem odprawy na wyjeździe z Polski do Ukrainy odbywają się na bieżąco. Na przejściach w Zosinie i Dołhobyczowie, gdzie odprawiane są pojazdy o masie do 7,5 t, ruch w obu kierunkach jest płynny.

 

„Ostatniej doby funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej na towarowych przejściach granicznych w woj. lubelskim odprawili 3,9 tys. pojazdów ciężarowych i 3,5 tys. samochodów osobowych” – przekazał Deruś.

 

Polsko-ukraińska granica w woj. lubelskim liczy 296 km. W regionie są cztery drogowe przejścia graniczne z Ukrainą oraz dwa przejścia kolejowe (Dorohusk, Hrubieszów). W zeszłym roku ponad 7,1 mln osób przekroczyło polsko-ukraińską granicę na przejściach w woj. lubelskim, z czego 4 mln odprawiono na wjeździe do Polski.(PAP)

 

autorka: Gabriela Bogaczyk

 

gab/ pad/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520