11.5 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

Ponad pół mln zł straciła seniorka oszukana „na Amerykanina”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad pół mln zł straciła seniorka z Lubelszczyzny, która korespondowała z rzekomym Amerykaninem pracującym na platformie wiertniczej w Norwegii. Kobieta sprzedała mieszkanie, zaciągnęła kilka kredytów. Przez oszusta straciła swoje oszczędności i została ze spłatą zobowiązań.

O oszustwie poinformowała w piątek sierż. szt. Ewelina Semeniuk z Komendy Powiatowej Policji w Parczewie. Jak przekazała, 73-letnia mieszkanka powiatu przez ponad półtora roku korespondowała przez internet z mężczyzną, który przedstawiał się jako Amerykanin – Jeff Jeferson.

 

„Zaczepił 73-latkę za pośrednictwem komunikatora internetowego i podawał się za wdowca z dwójką dzieci. Pisał, że pracuje na platformie wiertniczej w Norwegii. Relacja internetowa między dwojgiem stale się rozwijała. Jeferson zapewniał kobietę o swoim uczuciu oraz obiecywał zawarcie małżeństwa, gdy tylko będzie to możliwe” – opisała funkcjonariuszka.

 

Po jakimś czasie poprosił Polkę o pomoc finansową, ponieważ – jak tłumaczył – ma problemy i potrzebuje gotówki na wyjście z aresztu. Twierdził też, że ma chore dzieci, które potrzebują wsparcia finansowego na leczenie. Pokrzywdzona, wierząc w obietnice ukochanego, przelała mu pierwsze pieniądze. Oszust wykorzystał jej dobre zamiary i ponownie prosił o pieniądze.

 

„Seniorka w wyniku manipulacji uczuciami oraz złudzeniami o szczęśliwej przyszłości u jego boku sprzedała swoje mieszkanie, zaciągnęła kilka kredytów w różnych bankach na kwotę ponad 125 tys. zł oraz oddała wszystkie swoje oszczędności. Jej uczucie oraz chęć pomocy przysłoniły zdrowy rozsądek” – dodała sierż. szt. Semeniuk.

 

W czasie półtora rocznej znajomości kobieta wykonała kilkadziesiąt przelewów na wskazane przez ukochanego konta bankowe. Łącznie przekazała mężczyźnie ponad 500 tys. zł.

 

Jak dodała policjantka, seniorka zgłosiła sprawę na policję, bo pomimo wielokrotnych próśb o zwrot pożyczonych środków Jeff odwlekał terminy spłaty, zapewniając, że „zwróci pieniądze po przyjedzie do Polski, jednak stale napotyka na przeszkody losowe”. (PAP)

 

autorka: Gabriela Bogaczyk

 

gab/ akub/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520