21.6 C
Chicago
wtorek, 16 kwietnia, 2024

Ponad 1,5 tys. zarzutów dla stomatolog z Nidzicy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Ponad 1,5 tys. zarzutów usłyszała stomatolog z Nidzicy, która wykazując w dokumentacji kilkuset pacjentów usługi dentystyczne, których faktycznie nie wykonała, spowodowała straty w wysokości 278 tys. zł na szkodę NFZ – podała w piątek warmińsko-mazurska policja.

Według policji 38-letnia kobieta składała fałszywe wnioski o rozliczenie świadczonych usług do Narodowego Funduszu Zdrowia. „W toku śledztwa policjanci ustalili ponad pół tysiąca pokrzywdzonych, w karty których w okresie od maja 2019 r. do lutego 2022 r., dentystka wpisywała niewykonane usługi” – poinformowała sierż. szt. Alicja Pepłowska z nidzickiej policji.

 

Jak wyjaśniła, było to m.in. znieczulenie, chirurgiczne usunięcie zęba, wypełnienie ubytku korony zęba mlecznego, opracowanie i odbudowa ubytku zęba czy badanie kontrolne. „Leczone miały być nawet te zęby, których niektórzy pacjenci od lat już nie posiadali” – dodała Pepłowska.

 

Według ustaleń śledczych, stomatolog z Nidzicy swoją przestępczą działalnością spowodowała na szkodę NFZ straty na łączną kwotę ponad 278 tys. zł. Podejrzanej przedstawiono 1 tys. 531 zarzutów poświadczenia nieprawdy w dokumentacji medycznej w celu uzyskania korzyści majątkowej oraz zarzut oszustwa. „Kobieta przyznała się do zarzucanych jej czynów” – przekazała policja.

 

Wobec podejrzanej zastosowano zabezpieczenie majątkowe w wysokości 100 tys. zł. Grozi jej kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. (PAP)

 

autor: Marcin Boguszewski

 

mbo/ akub/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520