20 C
Chicago
środa, 24 lipca, 2024

Policja z Austin oszczędza na interwencjach. Nie będą odpowiadali na niektóre wezwania

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Począwszy od zeszłego piątku, Departament Policji w Austin zachęca ludzi, aby dzwonili w sytuacjach nie wymagających natychmiastowej reakcji pod nr 311 – nie 911. Najwyraźniej miasto zmaga się z brakami kadrowymi wśród funkcjonariuszy. Sprawy zgłoszone pod nr 311 będą ewidencjonowane, dowody zostaną pobrane przez techników, a detektywi zajmą się nimi dopiero, kiedy będą mieli na to czas.

„Prosimy o zgłoszenie ich [mniej istotnych zgłoszeń] przez telefon, dzwoniąc pod numer 3-1-1 lub robiąc to online na stronie ireportaustin.com” – powiedział tymczasowy szef policji w Austin, Joseph Chacon.

„Będziemy, w niektórych przypadkach, tam gdzie to możliwe, wysyłać naszych techników zajmujących się przestępstwami przeciwko mieniu cywilnemu, na przykład, jeśli konieczne będzie zebranie materiału dowodowego. Będzie to jednak nieco ograniczone w oparciu o względy kadrowe, które mamy również w tym obszarze – powiedział Chacon.

Wezwania, które będą uważane za inne niż nagłe, obejmują: zgłoszenia w sprawie zwierząt; usiłowanie kradzieży mienia;  włamanie do mieszkania, pojazdu lub firmy; wypadki niewymagające holowania, bez obrażeń, o ile obie strony mają ubezpieczenie, licencję i nie są upośledzone; Naruszenia COVID-19; zaburzenia werbalne; prostytucja; podejrzana osoba lub pojazd; kradzież.

Każde zgłoszone pod nr 311 przestępstwo, które nie spełnia tych kryteriów, będzie natychmiast przekierowywane do dyspozytora 911.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520