7.7 C
Chicago
niedziela, 28 lutego, 2021

Pojawiły się ostrzeżenia przed 18 odcinkami „Muppet Show”

Popularne

Amerykańska usługa streamingu na życzenie Disney+ dodała ostrzeżenia dotyczące treści przed 18 odcinkami programu „Muppet Show” – podał w poniedziałek serwis BBC News. Według mediów ostrzeżenie odnosi się do negatywnych przedstawień między innymi rdzennych Amerykanów i osób z Bliskiego Wschodu.

 

„Muppet Show” można oglądać za pośrednictwem platformy od piątku.

 

„Ten program zawiera negatywne przedstawienia i / lub niewłaściwe traktowanie ludzi lub kultur. Te stereotypy były błędne wtedy i są błędne teraz. Zamiast usuwać te treści, chcemy przyznać, że mają szkodliwy wpływ, uczyć się na nich i rozpocząć rozmowę, aby wspólnie tworzyć bardziej inkluzywną przyszłość” – stwierdzono w komunikacie wyświetlanym na ekranie.

 

Informację przed poszczególnymi odcinkami dodano z różnych powodów. Według „Los Angeles Times” ostrzeżenie odnosi się do negatywnych przedstawień między innymi rdzennych Amerykanów i osób z Bliskiego Wschodu. W jednym z programów, przed którymi pojawia się komunikat, Johnny Cash śpiewa przed flagą Konfederacji, postrzeganą obecnie przez część społeczeństwa jako symbol rasizmu. W innych odcinkach, przed którymi zamieszczono ostrzeżenie, wystąpili m.in. Steve Martin, Peter Sellers, Debbie Harry, Marty Feldman czy Kenny Rogers.

 

„Los Angeles Times” zauważa również, że dwa odcinki programu zostały pominięte. W jednym z nich wystąpił Chris Langham, który był scenarzystą serialu. W 2007 roku został skazany na 10 miesięcy więzienia za pobieranie z internetu materiałów pornograficznych z udziałem dzieci.

 

Drugi odcinek, którego nie ma na platformie, jest nieobecny z powodu praw do pojawiającej się w nim muzyki.

 

W październiku ub.r. Disney+ dodał ostrzeżenia o takiej samej treści przed klasykami wyprodukowanymi przez wytwórnię Walta Disneya: „Piotruś Pan”, „Aryskotraci”, „Dumbo”, „Zakochany kundel”, „Szwajcarska rodzina Robinsonów” i „Księga dżungli”.

(PAP)

 

kib/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisement -

Ostatnio dodane