14.8 C
Chicago
niedziela, 25 lutego, 2024

„Pod pretekstem wykonania masażu zaczął dotykać miejsc intymnych pokrzywdzonej”. Ksiądz oskarżony o doprowadzenie 17-latki do poddania się innej czynności seksualnej

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prokuratura Rejonowa w Biłgoraju oskarżyła ks. Jarosława Z. o doprowadzenie 17-latki podstępem do poddania się innej czynności seksualnej w sierpniu 2012 r.; oskarżony nie przyznał się – przekazała w środę zamojska prokuratura.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Zamościu Artur Szykuła powiedział PAP, że biłgorajska prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko ks. Jarosławowi Z. podejrzanemu o doprowadzenie 17-latki podstępem do poddania się innej czynności seksualnej, polegającej na dotykaniu intymnych części ciała. „Pod pretekstem wykonania masażu zaczął dotykać miejsc intymnych pokrzywdzonej” – dodał prokurator.

 

Szykuła podał, że do zdarzenia miało dojść w sierpniu 2012 r. w powiecie biłgorajskim. Ks. Jarosław Z. był wcześniej katechetą pokrzywdzonej, potem duchowny i 17-latka udzielali się w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży.

 

Jak wskazał Szykuła, postępowanie przeciwko księdzu prokuratura wszczęła w ubiegłym roku. Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. „Złożył wyjaśnienia, w których zaprzeczył, że doszło do tego typu zdarzenia” – powiedział prokurator.

 

Ks. Jarosław Z. nie był wcześniej karany. Grozi mu do 8 lat więzienia.

 

Kanclerz kurii diecezji zamojsko-lubaczowskiej ks. Michał Maciołek przekazał, że ksiądz został odsunięty od posługi kapłańskiej i skierowany do miejsca zamieszkania, gdzie może sprawować eucharystię jedynie prywatnie.

 

Ks. Maciołek powiedział, że kuria prowadzi wobec księdza odrębne postępowanie wyjaśniające, podczas którego prokuratura zwróciła się do instytucji kościelnych o przekazanie dokumentacji dotyczącej księdza. „Nie mieliśmy nic przeciwko temu, żeby te informacje przekazać” – wyjaśnił kanclerz.

 

Informacja o toczącym się wobec księdza postępowaniu, podał ks. Maciołek, została przekazana do Watykaniu.(PAP)

 

Autor: Piotr Nowak

 

pin/ mark/

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520