31.5 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

Pieniądze z ugód klientów trwonił na wystawne życie. Michael Avenatti z kolejnym wyrokiem

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Prawnik z Kalifornii, Michael Avenatti, który zdobył sławę reprezentując gwiazdę porno Stormy Daniels przeciwko Donaldowi Trumpowi, został w poniedziałek skazany na 14 lat więzienia za oszukiwanie swoich klientów na miliony dolarów – podaje ABC News.

Sędzia okręgowy James V. Selna skazał Avenattiego na 14 lat pozbawienia wolności oraz nałożył na niego grzywnę w wysokości 10 mln dolarów. Prawnik będzie mógł odbyć karę więzienia zaraz po tym, jak skończy odsiadywać wyrok w Nowym Jorku za inne przestępstwa.

Avenatti został oskarżony na podstawie czterech zarzutów oszustwa telekomunikacyjnego, oszustw podatkowych. Prawnik miał także przywłaszczać pieniądze wywalczone przez niego dla swoich klientów po zawarciu ugód. Fundusze trafiały na jego prywatne konta, a następnie Avenatti finansował nimi swój wystawny styl życia – m.in. zakup prywatnego odrzutowca.

Dla jednego z klientów wygrał z Los Angeles ugodę o wartości 4 mln dolarów. Schorowanemu klientowi nie powiedział, że zarobił fortunę – dawał mu jedynie kwoty rzędu 1000-2000 dolarów, jako „zaliczkę”.

„Pomimo znacznych korzyści, jakie miał oskarżony – pierwszorzędne wykształcenie, kwitnąca kariera prawnicza – zdecydował się na popełnianie raz po raz czynów godnych potępienia” –  powiedział prokurator Brett Sagel w sądzie w Santa Ana. „Oskarżony jest po prostu kolejnym przestępcą, który myśli, że prawo to coś, co dotyczy tylko innych ludzi”.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520