20.8 C
Chicago
sobota, 13 lipca, 2024

Pięciu mężczyzn wtargnęło do biblioteki w czasie opowiadań drag qeen dla dzieci

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kalifornijskie władze wszczęły śledztwo w sprawie rzekomego przestępstwa nienawiści, którego miało dopuścić się pięciu mężczyzn z grupy „Proud Boys”, którzy mieli zakłócić wydarzenie pt. „Drag Queen Story Hour”, „zachowując się wyjątkowo agresywnie i grożąc przemocą”.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godziny 13:00 w Bibliotece San Lorenzo w Kalifornii. Zastępcy szeryfa odpowiedzieli na wezwanie do biblioteki ok. godz. 13:30. Wcześniej trwał tam happening pt. „Drag Queen Story Hour”, gdzie członek społeczności LGBT miał prowadzić społecznościowe czytanie. W wydarzeniu udział brały dzieci wraz z rodzicami oraz członkowie społeczności LGBT.

Do biblioteki wtargnęło pięciu mężczyzn, zidentyfikowanych jako członkowie prawicowej grupy „Proud Boys”.

„Mężczyźni zaczęli wykrzykiwać homofobiczne i transfobiczne obelgi pod adresem organizatora wydarzenia” – powiedział Ray Kelly, rzecznik prasowy Biura Szeryfa Powiatu Alameda. „Mężczyźni byli opisywani jako wyjątkowo agresywni z groźną brutalną postawą, która powodowała, że przebywające tam osoby obawiały się o swoje bezpieczeństwo”.

Zastępcy szeryfa byli w stanie załagodzić sytuację. Teraz trwa śledztwo w sprawie przestępstwa z nienawiści.

O „Proud Boys” było głośno także w zeszłym tygodniu, kiedy Departament Sprawiedliwości oskarżył pięciu członków grupy, w tym byłego krajowego przewodniczącego grupy, o wywrotowy spisek i inne zarzuty za ich działania przed i podczas zamieszek w Kapitolu USA w Waszyngtonie, 6 stycznia, 2021.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520