21.7 C
Chicago
piątek, 14 czerwca, 2024

Paul Vallas ubiega się o urząd burmistrza Chicago

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Do wyścigu o fotel burmistrza Chicago w nadchodzących wyborach dołączył Paul Vallas na początku czerwca. To kolejny kandydat do piastowania urzędu burmistrrza Wietrznego Miasta. Paul Vallas ma ogromne doświadczenie w administrowaniu szkół publicznych w Chicago, za kadencji Richarda M. Daley’a kierował CPS, potem kierował kuratorium oświaty w Filadelfii. Pomagał także w odbudowie szkolnictwa w Luizjanie po katastrofie huraganu Katrina; pomagal w odbudowie Haiti po straszliwym trzęsieniu ziemi w tamtym rejonie.

W czasie wywiadu, który przeprowadziliśmy z Paulem Vallasem dla Radia dla Ciebie-Polski FM 92.7 – Paul Vallas opowiadał o ogromnym wkładzie jego rodziny dla Stanów Zjednoczonych. W jego rodzinie jest 6 weteranów, dwóch synów jest policjantami, jeden jest strażakiem. Motywacją dla niego jest silna wiara w Boga i gotowość do służby innym.

Vallas ma ogromne doświadczenie w sprawach budżetowych, był Dyrektorem d/s Budżetu w administracji Richarda Daleyego, byłego burmistrza Chicago.

Paul Vallas chce się skoncentrować na poprawie bezpieczeństwa w Chicago, na stworzeniu dzieciom i młodzieży możliwości wyboru pomiędzy szkołami publicznymi a innymi możliwościami edukacyjnymi oraz na zbalansowaniu budżetu bez konieczności podnoszenia podatku od nieruchomości.

Happy Birthday Mr. Vallas! 

Pan Vallas skończyl 10 czerwca 69. lat. Złożyliśmy mu z tej okazji życzenia na antenie. Zapytałem go także o to, w jaki sposób chce dotrzeć do młodszych grup wyborców w Chicago z jego programem. Powiedział, że powyższe cele wyborcze są uniwersalne dla wszystkich grup etnicznych, wiekowych. Rodzice chcą miec poczucie bezpieczeństwa wychowując swoje dzieci i młodzież. Większość mieszkańców Chicago żyje w ciągłęj obawie o bezpieczeństwo. Mieszkańcy odczuwaja także wysokie podatki.

Paul Vallas wyraził ogromne uznanie dla Polonii i dla Polski w związku z ogromną pomocą dla Ukrainy i dla uchodźców wojennych z Ukrainy.

Dla Vallasa to będzie kolejny dział w wyborach na urząd burmistrza Chicago. Swoich sił próbował już w 2019 roku. Wcześniej, również bezskutecznie, ubiegał się o nominację Demokratów w wyborach na gubernatora w 2002, prowadził wtedy bardzo wyrównaą rywalizację. W 2014 roku Gubernator Pat Quinn, który ubiegał się o urząd gubernatora zaprosił go jak kandydata na wicegubernatora Illinopis. Przegrali wtedy wybory z Brucem Raunem. Rywalizacja była wtedy bardzo wyrównana do samego konca. Byłem wtedy na ogloszeniu wynuków wyborów gubernatorskich.

Do wyborów na burmistrza Chicago w obecnych wyborach zgłosiło się już kilku kandydatów, łącznie z urzedującą burmistrz Loroi Lighfoot.

Paul Vallas tryskał optymizmem w czasie wywiadu radiowego. Ma kilka znakomitych strategicznych pomysłów, które mogą przydać rozmachu jego kampanii wyborczej. Zapowiada się bardzo intensywana kampania wyborcza.

Wybory na burmistrza Chicago odbędą się w lutym 2023 roku.

Tekst i zdjęcia @ Andrzej Mikołajczyk

PAUL VALLAS — Official website 

 

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520