27.4 C
Chicago
poniedziałek, 20 maja, 2024

Ostre słowa szeryfa z Florydy. „Wracajcie tam, skąd przybyliście, bo nie chcemy was tutaj”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Szeryf powiatu Lee na Florydzie zasłynął jako bezwzględny egzekutor panującego w Słonecznym Stanie prawa. „Wytropimy cię, znajdziemy i oskarżymy w pełnym majestacie prawa” – ostrzega potencjalnych przestępców Carmine Marceno. To jednak nie kryminalistów, recydywistów i półświatka obawia się najbardziej, ale… napływających na Florydę mieszkańców „liberalnych stanów”.

„Moje przesłanie jest jasne. Jeśli myślisz, że możesz handlować trucizną i popełniać przestępstwa, trzymaj się z dala od powiatu Lee i całego wielkiego stanu Floryda” – powiedział szeryf Carmine Marceno w telewizyjnym wywiadzie.

Marceno – Nowojorczyk z urodzenia – zwraca uwagę nie tylko na problemy z przestępczością, z którą znakomicie sobie radzi. W tym samym wywiadzie wskazał na ryzyko – jego zdaniem – zakłócenia równowagi politycznej w Słonecznym Stanie.

Wskazał na ludność napływową z północnych stanów – m.in. Nowego Jorku i Kalifornii – która osiedla się na Florydzie tysiącami. Przyciąga ich niska przestępczość, ulgi podatkowe i ciepły klimat. Nowi mieszkańcy Słonecznego Stanu najczęściej przeprowadzają się tutaj z miejsc, gdzie rządzą Demokraci, którzy zdaniem Marceno doprowadzili do chaosu w swoich miastach i eksplozji przestępczości. Jednak – jak twierdzi szeryf – po przybyciu do republikańskiego stanu… nadal głosują na Demokratów.

„Chcą opuścić Kalifornię. Chcą opuścić Nowy Jork. Dobrze. A potem przyjeżdżają do stanu takiego jak Floryda, gdzie panuje prawo i porządek, i nie zmieniają swoich poglądów” – powiedział Marceno.

„Opuściłeś miejsce, w którym panuje chaos, gdzie ludzie mogą rabować, kraść, plądrować, brać narkotyki w bezpiecznych schroniskach. Jesteś wkurzony, że tam jest tak źle, a potem przyjeżdżasz tutaj i nadal [głosujesz] tak samo. To samo działanie, ten sam rezultat” – dodał szeryf Lee County.

Nie owijając w bawełnę szeryf Marceno wygłosił krótkie, dosadne i twarde przesłanie dla tych, którzy przed przybyciem na Florydę zapakowali do swoich walizek „niebieską mentalność”.

„Wyjedźcie. Wracajcie tam, skąd przybyliście, bo nie chcemy was tutaj” – mówi Marceno.

„Zapraszamy wszystkich do naszego wspaniałego stanu Floryda. Ale jeśli uważasz, że bezprawie jest najważniejsze, jeśli wierzysz, że przestępcy powinni włóczyć się po ulicach, kraść, rabować i, nie daj Boże, rozprowadzać truciznę na ulicach i zabijać niewinnych ludzi, to nie jesteś osobą, której tu chcemy. Możesz wrócić i żyć w bezprawiu” – rozwinął.

Według danych LinkedIn – cztery z 10 najszybciej rozwijających się miast w Ameryce znajdują się na Florydzie. Wśród nich są m.in. Sarasota, Tampa, Jacksonville i Orlando, które należą jednocześnie do miejsc, do których w ostatnich latach przeprowadziła się największa liczba Amerykanów.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520