23 C
Chicago
czwartek, 13 czerwca, 2024

O’Rourke… zgadza się z Abbottem, co do kryzysu migracyjnego? „Adm. Bidena musi zrobić więcej”

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Kontrkandydat gubernatora Teksasu Grega Abbotta w nadchodzącym wyborach – Beto O’Rourke – poruszył kwestię poważnego kryzysu migracyjnego na południowej granicy, delikatnie krytykując administrację prezydenta Bidena. O’Rourke zwrócił uwagę, że adm. Bidena mogłaby zrobić o wiele więcej, aby pomóc zażegnać kryzys. Jednocześnie odrzuca metody Abbotta, takie jak relokacja migrantów do demokratycznych miast-sanktuariów, czy budowy na granicy muru – podaje Fox News.

„Potrzebujemy więcej sędziów. Potrzebujemy większej administracji” – powiedział O’Rourke. „Potrzebujemy więcej pomocy i na pewno administracja Bidena musi zrobić więcej, ale gubernator stanu Teksas może współpracować z naszymi federalnymi partnerami, aby upewnić się, że mamy te rozwiązania”.

O’Rourke powiedział, że nie wierzy, iż „akrobacje”, takie transportowanie [migrantów] autobusami i stawianie muru granicznego, są właściwym rozwiązaniem, wobec problemów na granicy amerykańsko-meksykańskiej. Zamiast tego uważa, że ​​należy coś zrobić, aby zmniejszyć ilość czasu, przez który osoby ubiegające się o azyl muszą czekać na rozstrzygnięcie ich sprawy.

O’Rourke powiedział, że chciałby, aby sprawy były rozstrzygane w czasie od sześciu tygodni do sześciu miesięcy, w porównaniu do sześciu lat. Powiedział, że rozumie, dlaczego osoby ubiegające się o azyl nie chcą czekać kilka lat i czasami opuszczają obiekty, aby spróbować ominąć przejścia graniczne. Przyznał, że tego nie popiera.

Operację „Lone Star State” gubernatora Grega Abbotta, polegającą na przeciwdziałaniu kryzysowi na południowej granicy, O’Rourke nazwał „teatrem politycznym” i stwierdził, że jest przeciwny przeznaczaniu kolejnych funduszy na to przedsięwzięcie.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520