14.9 C
Chicago
sobota, 18 maja, 2024

ONZ: Izrael nadal ogranicza pomoc humanitarną dla Strefy Gazy

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Izrael w dalszym ciągu nakłada „bezprawne” ograniczenia na dostawy pomocy humanitarnej dla Strefy Gazy – oceniło we wtorek Biuro Wysokiego Komisarza ONZ ds. Praw Człowieka (OHCHR). Oskarżeniom tym zaprzeczają zarówno Izrael, jak też USA, twierdząc, że restrykcje zostały złagodzone.

OHCHR powiadomiła o tym podczas konferencji prasowej w Genewie.

Już wcześniej ONZ alarmowała opinię publiczną o gwałtownie pogarszającej się sytuacji ludności cywilnej w Strefie Gazy, z której w październiku ubiegłego roku palestyńska organizacja terrorystyczna Hamas przeprowadziła atak na Izrael. Napastnicy zabili wówczas około 1200 osób i uprowadzili ponad 240 zakładników.
Według OHCHR przepływy pomocy humanitarnej – mimo wszelkich udogodnień w tym zakresie – nadal pozostają poniżej minimum wymaganego do zaspokojenia podstawowych potrzeb Palestyńczyków. „Izrael w dalszym ciągu nakłada bezprawne ograniczenia na wjazd i dystrybucję pomocy” – powiedziała dziennikarzom rzeczniczka Biura Wysokiego Komisarza, cytowana przez agencję Reutera. Jak dodała, w trakcie operacji militarnych wojsko niszczy infrastrukturę cywilną.
Izrael, który twierdzi, że nie zatrzymuje na granicy pomocy humanitarnej, mierzy się z coraz większą presją społeczności międzynarodowej, odkąd 1 kwietnia armia tego państwa ostrzelała konwój amerykańskiej organizacji World Central Kitchen (WCK). Zginęło wówczas siedmioro wolontariuszy, w tym Polak. (PAP)
- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520