13.2 C
Chicago
czwartek, 22 lutego, 2024

NY: Policja Stanowa ostrzega przed oszustami. W 2022 roku wyłudzili już od seniorów 500 000 USD

Popularne

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520

Stanowa Policja Nowego Yorku wydała w środę ostrzeżenie o wzroście liczby oszustw, wymierzonych w osoby starsze. NYSP w oddziale A zajmował się 442 przypadkami oszustw w 2021 roku. W tym roku – już w marcu – takich spraw było ponad 100.

O ile liczba oszustw na koniec roku może okazać się zbliżona do tej z roku ubiegłego, o tle łączna kwota, którą udało się do tej pory wyłudzić oszustom wynosi już połowę tego, co wyłudzili w zeszłym roku. W 2021 roku oszuści wyłudzili ponad 1 000 000 USD, podczas gdy – do tej pory – w 2022 roku, ponad pół miliona.

Oszuści mogą działać na kilka różnych sposobów i rozpatrywanych jest kilka scenariuszy:

Dzwoniący podający się za członka rodziny jest chory lub został aresztowany. Ten rozmówca będzie pilnie chciał im pomóc, a nie kontaktować się z inną rodziną.

Osoba dzwoniąca twierdzi, że jest funkcjonariuszem organów ścigania, a aresztowany członek rodziny prosi o opłacenie kaucji.

Osoba dzwoniąca twierdzi, że jest funkcjonariuszem organów ścigania, twierdząc, że Twój numer ubezpieczenia społecznego lub konto bankowe zostały „naruszone”. Osoba dzwoniąca poprosi o ważne informacje, aby „zweryfikować” tożsamość osoby, do której dzwoni, uzyskując informacje o ofiarach, w tym SS# i numery kont bankowych.

E-maile lub SMS-y z PILNYM komunikatem informującym, że Twój Security Number, konto bankowe, operator telewizji kablowej, konto Apple, konto Amazon, konto Netflix zostały „skompromitowane” i wymagają natychmiastowej uwagi.

Policja przypomina,  że:

Agencje policyjne nie kontaktują się z rodziną w sprawie kaucji.

Agencje policyjne nie proszą o pieniądze na naprawę SS# lub kont bankowych

Agencje policyjne nie wysyłają wiadomości tekstowych z prośbą o podanie informacji o koncie w ramach dochodzenia.

Red. JŁ

- Advertisement -

Podobne

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Ostatnio dodane

Strony Internetowe / SEO
Realizacja w jeden dzień!
TEL/SMS: +1-773-800-1520